Polish English Italian

Licznik odwiedzin

102906
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
98
234
332
99842
5441
8789
102906
18-01-2021

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie chce popularyzować swą patronkę wśród młodego pokolenia. Na 25. rocznicę jej beatyfikacji przez Jana Pawła II wspólnie wydali płytę CD na temat jej przesłania pt. „Piękny jest Bóg – zamyślenia o bł. Karolinie”.

 

 

 

Zawiera ona nagrania katechez wygłoszonych w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie przez asystenta generalnego KSM ks. Zbigniewa Kucharskiego. Jak podkreśla szef KSM w Polsce Łukasz Brodzik, kierowane są one szczególnie do współczesnej młodzieży, która mimo że coraz częściej mówi, że nie chce i nie potrzebuje autorytetów, to w bł. Karolinie może odnaleźć prawdziwy i autentyczny wzorzec godny naśladowania”.

 

Brodzik przyznał, że wydawcom płyty zależy na przybliżeniu młodym autentycznego świadectwa o życiu Błogosławionej, na które należy patrzeć w kontekście całego jej życiorysu, a nie tylko jej męczeńskiej śmierci w obronie czystości. Dlatego katechezy ks. Kucharskiego ukazują w ciekawy sposób nie tylko zaangażowanie apostolskie bł. Karoliny w parafii, ale także jej dojrzałą i piękną osobowość – wyjaśnia przewodniczący prezydium KSM.

 

Tematyka 9 konferencji, jakie zarejestrowano na dwóch krążkach CD została tak dobrana, aby mogły być pomocą w prowadzeniu spotkań o bł. Karolinie, także przez duszpasterzy i katechetów.

 

Bł. Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w miejscowości Wał-Ruda. Wychowała się w wielodzietnej i religijnej rodzinie. 18 listopada w 1914 roku broniąc się przed gwałtem zginęła w lesie z rąk rosyjskiego żołnierza. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną podczas wizyty w Tarnowie w 1987 roku. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc i szkolnych kół Caritas.

 

KAI

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.