Polish English Italian

2 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-01-20

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o podejście do zakrystii.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; środa- o 16j ministranci oraz Grupa biblijna; piątek o 16j schola i KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o czystość w kościele. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela stycznia, z której gromadzimy środki na nasze prace remontowe. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary z przeznaczeniem na inwestycje.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  13 stycznia 2019

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
 3. We czwartek adoracja od 16j.
 4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża dzieci i młodzieży,.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
 • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje parafialne.

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE „C” 2019-01-06

 1. Kościół błogosławi dziś kredę i kadzidło.
 2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego- zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
 3. Trwa wizyta duszpasterska. Cieszymy się z możliwości spotkania i modlitwy w gronie rodzinnym. Jeśli spotkanie się z kapłanami danego dnia nie doszło do skutku z powodu pracy, nieobecności lub innych, można się umówić na spotkanie w uzgodnionym w zakrystii terminie.
 4. Bóg zapłać za troskę o świątynię oraz ofiarę 171zł.. Proszę kolejną grupę o posługę.
 5. Intencje dla Żywego Różańca: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii. O pokój na świecie i jedność chrześcijan. O Boże błogosławieństwo dla parafii.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY „C” 2018-12-30

 1. Trwamy w radości z Bożych Narodzin. Starajmy się kolędować w gronie rodzinnym przy nadarzających się wciąż okazjach.
 2. Msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2018 w poniedziałek o 16.00.
 3. We wtorek z Bożym błogosławieństwem i ufnością w Bożą Opatrzność i orędownictwo NMP Bożej Rodzicielki, wejdziemy w Nowy Rok 2019. Msze św. w porządku niedzielnym.
 4. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy we środę od godz. 16j, tym razem od Lipnika w kierunku Sieteszy.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j. W piątek odwiedziny chorych od 7j w sobotę Różaniec Fatimski.
 6. Za troskę o świątynię i ofiarę 130 zł składamy serdeczne Bóg zapłać . Prosimy kolejną grupę o posługę.
 7. Za tydzień przed sumą różaniec poprowadzi Róża MB Rodzicielki.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną.
Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.