Polish English Italian

5 NIEDZIELA WIELKANOCY „A”- 2017-05-14


1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej wielka uroczystość . 19 dzieci przyjmuje po raz pierwszy do swego serca Jezusa w Eucharystii. To najcenniejszy dar dla każdego z nas w tym życiu. Wszyscy troszczmy się o pogłębienie więzi z Jezusem przez częste przyjmowanie Komunii św.
Rodzicom i dzieciom komunijnym w imieniu wspólnoty parafii składamy Bóg zapłać za dar ołtarza w formie kolejnego zestawu lekcjonarzy mszalnych( oraz pięknego welonu maryjnego, który niebawem zobaczymy w liturgii). Bądźcie strażnikami i przykładami wiary dla swych dzieci. Księdzu wikariuszowi Pawłowi za duchowe przygotowanie serc, katechezę i podprowadzenie dzieci do Ołtarza. Rodzicom z klasy II dziękuję za prace przygotowujące świątynię i jej otoczenie do dzisiejszej uroczystości. Panom organiście Marcinowi i kościelnemu Pawłowi, za pomoc w pięknym przeżyciu spotkania z Panem Jezusem, Pani Ewie za trud wykonania dekoracji komunijne. Nauczycielom i wychowawcy za obecność i modlitwę.
2. Dziś o 16j majówka z dziećmi komunijnych oraz Gośćmi. Zapraszamy wszystkich.
3. We wtorek Wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Boboli, patrona Akcji Katolickiej.
4. Za tydzień na sumie rocznica I Komunii św. Nie zapomnijmy o przygotowaniu serc przez sakrament pokuty.
5. Spotkania formacyjne: środa- o 17j ministranci i Grupa biblijna; piątek- o 17j klasa I Gimn. na Mszy św. kl. III Gimn. i KSM; sobota o 17j- schola; w najbliższą niedzielę po Mszy o 9j spotkanie z rodzicami klasy III Gimn.
6. Różaniec za tydzień przed suma poprowadzi Róża MB z Lourdes.
7. Podziękowanie dla Parafii od misjonarza ks. Ryszarda Górowskiego…
8. Bóg zapłać za ofiary na remont.

 

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCY „A”- 2017-05-07


1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. To jednocześnie Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje(tzw. Suche Dni Letnie).
2. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. To dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Otoczmy go modlitwą.
3. Zachęcamy, do wspólnoty modlitwy na pięknych majówkach.
4. Spotkania formacyjne: środa po Mszy – klasa III gimn.; piątek- KSM.
5. Próby dzieci I komunijnych w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 16.30. Poniedziałkowa z rodzicami.
6. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę od 15j.
7. We czwartek cotygodniowa adoracja od 17j.
8. Nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę ze względu na komunię dzieci przenosimy na godzinę 16.00.
9. W dzień obchodu liturgicznego patrona parafii św. Antoniego, 13 czerwca o 18j, ks. Bp Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z kalsy III gimnazjum.
10. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę( proszę pamiętać o sprawdzeniu porządku przy kontenerach koło cmentarza).
11. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Nieustającej  Pomocy.
12. Bóg zapłać za ofiary złożone na remonty.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCY „A”- 2017.04.30


1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny i pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. To okazja, by pochylić się nad Bożym, Słowem. Potrzebna jest dziś formacja we wierze. Nie wystarczy obecność na Mszy św. Trzeba czytać, czerpać nowe wiadomości, uzupełniać braki, dyskutować o wierze- to potrzeba chwili i obowiązek solidnego świadectwa o Chrystusie wobec  pogańskiego świata pełnego fałszywych proroków. Przy wyjściu z kościoła każdy z nas będzie mógł wziąć z koszyczka kartkę z tzw. siglami czyli fragmentem Listu św. Pawła do Galatów. To ten list będzie w tym roku tematem do rozważań  osobistych i rodzinnych. Trzeba go w domu przeczytać i rozważyć w kontekście swego życia. Pomogą w tym tygodniowe czytanki. Zaś we wtorek  o 15j Koronką  rozpoczniemy Parafialny Maraton Biblijny czytając List do Galatów. Można się jeszcze zgłosić do czytania
2. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego z różańcem o 17j.
3. Cała diecezja przygotowuje się do rekolekcji ewangelizacyjnych obejmujących każda parafię. „Spróbujmy również dotrzeć do bliźnich, także do tych, którzy nie przychodzą na niedzielną Mszę Świętą i nie uczestniczą w parafialnym życiu religijnym. Szukajmy tych, którzy może z naszej winy osłabili swoją relację z Panem Bogiem i Jego Kościołem. Poczujmy się odpowiedzialni za ich zbawienie”- fragm. listu abpa Szala. Najbliższy wtorek, będzie tym razem dla sieteskiej parafii, czasem adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do Mszy św. wieczornej. Prosimy każdą rodzinę o obecność w ciągu dnia przy Chrystusie i wzmożoną modlitwę w wymienionych intencjach.
4. Od jutra zapraszamy na majówki i zachęcamy do podtrzymywania tradycji śpiewania majówek przy kapliczkach.
5. We środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w porządku niedzielnym.
6. W tym tygodniu Pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 17j. W piątek od 7.30 odwiedzimy chorych, w sobotę Różaniec Fatimski.
7. Spotkania formacyjne: w czwartek i piątek o 16j próby dla dzieci komunijnych; piątek- KSM
8. Bóg zapłać za troskę o kościół. Wszyscy zauważyliśmy, że powrócił porządek przy cmentarzu. Dziękuję za podjęcie tego wyzwania przez pierwszą grupę sprzątających i mam nadzieję, że dalej będzie już tylko coraz lepiej.
9. Intencje Żywego Różańca: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego. O święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne. O Boże błogosławieństwo dla Darczyńców i w pracach remontowych.
10. Różaniec we środę przed sumą poprowadzi Róża NMP Królowej Korony polskiej, zaś w niedzielę NMP Niepokalanie Poczętej.
11. Zapowiedzi przedślubne drugie:
     - Maciej Andrzej SURMA, s. Jana i Marii RATAJ, ur. 24.02.1990r. w Biłgoraju, stanu wolnego, z Huty Krzeszowskiej, zam. Stalowa Wola i Paulina Katarzyna RYDZ, c. Zygmunta i Wandy FILIP, ur. 22.10.1992r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.
     - Tadeusz Piotr PIELA, s. Stanisława i Elżbiety PANEK, ur. 17.06.1992r. w Rzeszowie, stanu wolego, z Medyni Głogowskiej, za. W Łańcucie i Agnieszka CHMIELOWIEC, c. Janusza i  Haliny BATYCKIEJ, ur. 27.08.1992r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.
     - Paweł Mariusz DYRKACZ, s. Mieczysława i Zofii BIELKA, ur. 01.05.1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Joanna Maria WIGLUSZ, c. Jerzego i Zofii SZAŁAJKO, ur. 02.02.1991r. w Przeworsku, stanu wolnego , z Sieteszy.
12. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remonty.
13. Pamiętajmy o wywieszeniu flag państwowych i maryjnych.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCY A – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2017-04-23


1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od wielu już lat coraz liczniejsza rzesza wiernych w świecie, modli się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego. Płomień miłosiernej miłości Boga ogarnia kolejne serca. Największą potrzebą świata jest miłosierdzie, potem  spotkamy się ze sprawiedliwością Bożą. Każda koronka w kościele lub kaplicy, to możliwość zyskania odpustu zupełnego. Dziś dodatkowo w czasie Godziny Miłosierdzia o 15j. Niech nas nie braknie.
2. Rozpoczynamy dziś w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia z codziennymi rozważaniami nt wolontariatu.
3. Jutro uroczystość św. Wojciecha- patrona Polski. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, zaś w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
4. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka;  środa o 17j ministranci, po Mszy klasa III gimn.; piątek- KSM; sobota o 17j- schola.
5. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Zwiastowania.
7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
       - Maciej Andrzej SURMA, s. Jana i Marii RATAJ, ur. 24.02.1990r. w Biłgoraju, stanu wolnego, z Huty Krzeszowskiej, zam. Stalowa Wola i Paulina Katarzyna RYDZ, c. Zygmunta i Wandy FILIP, ur. 22.10.1992r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.
       - Tadeusz Piotr PIELA, s. Stanisława i Elżbiety PANEK, ur. 17.06.1992r. w Rzeszowie, stanu wolego, z Medyni Głogowskiej, za. W Łańcucie i Agnieszka CHMIELOWIEC, c. Janusza i  Haliny BATYCKIEJ, ur. 27.08.1992r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.
       - Paweł Mariusz DYRKACZ, s. Mieczysława i Zofii BIELKA, ur. 01.05.1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Joanna Maria WIGLUSZ, c. Jerzego i Zofii SZAŁAJKO, ur. 02.02.1991r. w Przeworsku, stanu wolnego , z Sieteszy.
8. Na kwiaty do Bożego Grobu zebraliśmy 797zł,zaś wydaliśmy na kwiaty 1125zł.
9. Za tydzień wspieramy naszymi ofiarami bliskie już remonty kościoła i kaplicy cmentarnej…
10. Ogłoszenia/ cmentarz, remonty ,I Komunia.

 

 

UROCZYSTOŚC ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO „A”- 2017-04-16


1. Radość Wielkiej Nocy, która objawiła się o poranku w dniu Zmartwychwstania Chrystusa przywiodła nas do świątyni. Wieść o pustym grobie niesiona przez Marię zdążającą do grobu, rozeszła się po całym świecie. Nie sposób utrzymać tej radości jedynie w jednym sercu. Kto spotkał Jezusa Zmartwychwstałego, pragnie dzielić się radością z każdym spotkanym człowiekiem i nie spocznie dopóki wokół niego jest choć jedna osoba pogrążona w smutku i rozpaczy niewiary.
Pan Zmartwychwstał i żyje pośród nas, a my, jego uczniowie mamy roznieść to Światło  i stawać się każdego dnia żywym odbiciem Jezusa, dla zdążających w ciemności.
Jako Wasi Duszpasterze życzymy mocnej wiary w miłość Boga. Niech moc miłości, która poruszyła kamień grobowy, będzie wsparciem w trudzie wzrastania w wierze.
Wszystkim Gościom i Parafianom.  Radosnego Alleluja!
2. Od jutra rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia, składka do puszek na Caritas. Pamiętajmy o szczególnym akcencie tej niedzieli- Godzinie Miłosierdzia o 15j, w której umierał nasz Zbawiciel. Na sumie składamy nasze skarbonki dla potrzebujących.
4. Spotkania formacyjne: środa o 17j ministranci oraz Grupa biblijna; piątek – KSM; sobota  o 17j schola
5. Bóg zapłać za troskę o kościół; okazji do dobrych uczynków nie brakowało ze względu na święta. Proszę kolejną grupę o posługę wobec wspólnoty.
6. Różaniec jutro przed sumą poprowadzi Róża św. Józefa a w przyszłą niedzielę Róża MB Rodzicielki.
7. Serdecznie dziękujemy za życzenia wielkanocne, złożone i przesłane na adres parafii.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ „A” 2017-04-09


1. Przed nami Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm wyznania do wyznania wiary w Jezusa Króla, Pana i Mesjasza. Z każdym dniem przybliżamy się do największych uroczystości naszej wiary. Dziś o 15j ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. We środę po Mszy św. Parafialna Droga Krzyżowa. Proszę o wzięcie lampionów, świec, latarek.
3. W Wielki Czwartek o  o 18j. Msza Wieczerzy Pańskiej, podziękujemy za 2 sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo z obrzędem umycia nóg. Po przeniesieniu Najśw. Sakramentu do Ciemnicy rozpocznie się adoracja do 22.00. Wznowimy ją w W. Piątek o 7j wg porządku wywieszonych adoracji.
4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Gromadzimy się na liturgii Męki Pańskiej z adoracją krzyża o 18j. Dostąpimy odpustu zupełnego. Przeniesiemy Jezusa do Grobu Bożego- adoracja do 22j. Odśpiewamy 3 części gorzkich żali. W W. Piątek post ścisły/ 1 posiłek do syta oraz 2 skromne. Rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.
5. W Wielką Sobotę od 7j, adoracja Chrystusa w przygotowanym Grobie Pańskim. Znajdźmy czas w przedświątecznym zabieganiu na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o 9j i 9. 30, w kaplicy o 9j, przy skręcie na Chodakówkę o 9. 15, na Chodakówce o 9. 30, w Lipniku o 10j. Prosimy o przygotowanie feretronów i figur na procesję oraz baldachimu.
6. W sobotę po zachodzie słońca, o 19j najważniejsza liturgia roku Wigilia Paschalna. Celebrujemy noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia oraz Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Poświęcimy ogień i zapalimy paschał, będziemy słuchać słowa Bożego, zaśpiewamy radosne Alleluja, i weźmiemy udział w poświęceniu wody odnawiając chrzcielne przyrzeczenia.
7. W poranek Niedzieli Zmartwychwstania o 6j uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji uroczysta Eucharystia. Msze wg porządku niedzielnego.
8. Nasze skarbonki wielkopostne przynieśmy w Niedzielę Miłosierdzia na sumę.
9. Spotkanie ministrantów we środę o 16j i wg bieżących wskazań ks. Wikariusza.
10. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
11. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Różańcowej.
12. Pamiętajmy, że miejsce prawdziwego ucznia Chrystusa począwszy od Wielkiego Czwartku przez całe Triduum Paschalne, jest przy swym Mistrzu. Każdego dnia trwajmy na modlitwie w świątyni.

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  „A”- 2017-04-02


1. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne , czas naszych powrotów do domu Ojca. Zapraszamy gorąco do modlitwy, refleksji i pełnego uczestnictwa w każdym dniu rekolekcji.
2. Za tydzień  niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tradycja Kościoła przekazuje zwyczaj zasłaniania krzyży, aż do liturgii Wielkiego Piątku.
3. W związku z wyjazdem naszej młodzieży za SMAP do Ustrzyk Dolnych, proszę wszystkich parafian o modlitwę na całą młodzież i o owoce duchowe pielgrzymowania.
4. Zapraszamy na adoracje o 17j  i nabożeństwa z racji pierwszego czwartku i piątku miesiąca.
5. Bóg zapłać za troskę o kościół, jego otoczenie i ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Proszę kolejną grupę o posługę. Dziękuję również młodzieży, która pomogła przegrabić  trawniki.
6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
7. Podziękowania za ofiary składane w rejonach i na tacę inwestycyjną.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A”- 2017-03-26


1. Od jutra przechodzimy na letni porządek sprawowania Mszy św. o 18j.
2. Za względu na rozpoczynające się  za tydzień Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, Msze św. w najbliższą niedzielę o 7j, 9j i 11j. Gorzkie Żale bez zmian o 15j.
3. Kolejny raz zapraszamy na Gorzkie Żale oraz Drogę Krzyżową w piątek o 18j.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17j.
5. W tym tygodniu pierwsza sobota kwietnia z adoracją od 17j i różańcem pokutnym.
6. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy kolejną grupę.
7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Dziecięca.
8. Intencje Różańcowe: Za młodych, aby umieli rozeznać i z odwaga pójść za Jezusem drogą kapłaństwa lub życia konsekrowanego; Za przygotowujących się do sakramentów św.; O Boże błog. w kolejnym etapie remontu kościoła i kaplicy.
9. Zapowiedzi przedślubne I: Tomasz Kazimierz HAWRO, s. Ryszarda i Haliny Grzenia, ur. 23.07.1988r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam w par. Albigowa i Dorota Katarzyna FALGER, c. Artura i Bożeny PRZYBYŁO, ur. 28.10.1988r. w Łańcucie, st. wolnego, zam. W par. Albigowa.
10. Serdeczne podziękowania kieruję ku tym Parafianom, którzy we wtorek odpowiedzieli na prośbę o pomoc przy obcinaniu tuj na cmentarzu.
11. Bóg niech będzie nagrodą dla ofiarodawców, dzielących się swymi dobrami ze wspólnotą parafii z racji dzisiejszej ostatniej niedzieli miesiąca.
12.Zaproszenie na rekolekcje parafialne od 2-5 kwietnia br. Plan rekolekcji na tablicach informacyjnych. Proszę właścicieli  sklepów o możliwość umieszczenia informacji w widocznym miejscu.

3 NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU „A” 2017-03-19


1. Dziś o 15j Gorzkie Żale a w piątek o 17 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych ojcach.  Dołączmy do modlitw osoby naszego biskupa seniora Józefa oraz Ojca św. Benedykta.
3. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia- modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w wielki nurt serc wierzących, którzy poprzez dziesiątek różańca, dobre uczynki i krótką modlitwę codziennie walczą ze złem ratując niewinnym dzieciom życie i wspierają  ich rodziców. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to konkretny i skuteczny oręż w walce o życie. Na balaskach są wyłożone blankiety dla pragnących podjąć  modlitwę.
4. Spotkania formacyjne: środa o 16j ministranci i Grupa biblijna; piątek KSM; sobota o 16j schola.
5. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Powierzamy ją kolejnej grupie.
6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża  św. Antoniego.
7. Bóg zapłać za ofiary na remonty składane w rejonach i na tacę. Zachęcam do włączenia się w łańcuch życzliwych  i ofiarnych serc, którym leży na sercu piękno  naszej parafii w najbliższą, ostatnią niedzielę marca.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A- 2017-03-12


1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15j i Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
2. Jutro 4 rocznica wyboru  papieża Franciszka.
3. We czwartek od 16j cotygodniowa adoracja Pana Jezusa.
4. W piątek o 17j kolejna Droga Krzyżowa.
5. Spotkania formacyjne: wtorek o 16j ministranci;środa o 16j klasa I Gimn., po Mszy św. II Gimn.; czwartek po Mszy III Gimn.; piątek KSM; sobota o 16j schola.
6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę wobec wspólnoty.
7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża  Św. Józefa.
8. Zapowiedzi przedślubne II:  Dariusz KOWAL, s. Jana i Zofii Kochmańskiej, ur. 17.01.1990 r. w Przeworsku, stanu wolnego z Sieteszy i Anna Maria OŻÓG, c. + Piotra i Beaty Hadław, ur. 31.07.1990 r. w Rzeszowie, stanu wolnego z Łańcuta, par. Fara.
Dariusz KUŹMA, s. Tadeusza i Danuty Kobyłczyk, ur. 10.06.1987 r . w Przeworsku, stanu wolnego z Lipnika i Maria PARYLA, c. Józefa i Marii Bylica, ur. 17.08.1988r. w Myślenicach, stanu wolnego z par. Trzebunia.
9. Dziś zbiórka do puszek z przeznaczeniem na misje.
10. Jestem ogromnie wdzięczny za pracę przy porządkowaniu cmentarza pani Alicji Brudek, panom Gienkowi Ulmanowi, Wiesławowi Żyga i Michałowi Jamrozikowi. Przy okazji proszę o litość tych, którzy znowu zapomnieli, że plastików i szkła nie wyrzucamy za kaplicą. To miejsce tylko na suche kwiaty, ziemię doniczkową i odpady naturalne.
11. Rekolekcje Parafialne 2-5 kwietnia 2017. Rozpoczynamy niedzielą. Już zapraszamy.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-02-26


1. Rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
2. Środą Popielcową rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. o 7.00 i 17.00. W. Post ma charakter chrzcielny i pokutny. Dziękujemy za Bożą łaskę życia w Chrystusowym Kościele i wzrastania w świętości, której nagrodą ma być niebo. Świadomi grzechów, wykorzystajmy ten czas na poprawę życia, czyny pokutne, zadośćuczynienie. Nie szczędźmy sił, wprowadzając w swe życie więcej Bożego porządku i własnego wysiłku poprzez konkretne postanowienia wielkopostne.
3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i post ilościowy( od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, zaś ilościowy 18 rok życia. Rodziców prosimy jednak o wierność tradycjom, uczenie ducha pokuty przez zachętę do wyrzeczeń nawet małych dzieci.
4. W piątki Wielkiego Postu idźmy Drogą Krzyżową z Jezusem o godz. 17j. / można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami/. Zaś w niedzielę włączmy się w Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15j. Po Gorzkich Żalach Msza św. Przez Wielki Post nie będzie niedzielnej Mszy św. o 7.00.
5. Spotkania formacyjne: środa 16.00- klasa III gimn., ministranci; czwartek o 16j klasa I gimn, po Mszy św. klasa II gimn.; piątek KSM; sobota o 16j-  schola.
6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
8. Zapowiedzi przedślubne I: DZIUK Łukasz, s. Tadeusza i Małgorzaty SIUPIK, ur. 19. 03. 1987r. w Przeworsku, stanu wolnego z Sieteszy i KOWAL Małgorzata, c. ŚP. Kazimierza i Jolanty KRYNICKIEJ, ur. 27.05.1989r. w Krynicy Zdroju, zamieszkała w Machnaczce Wyżnej, par. Machnaczka.
9. Bóg zapłać za ofiary, które składamy Bogu w ofierze, pamiętając o naszej świątyni i kaplicy cmentarnej.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-02-19


1. W środę Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętamy o Ojcu świętym.
2. We czwartek Pan Jezus oczekuje nas na cotygodniowej cichej adoracji od 16j.
3. Spotkania formacyjne: środa o 16j – ministranci i Grupa biblijna; piątek- KSM; sobota o 16j- schola.
4. Jako wspólnota parafii dziękujemy grupie, która przygotowywała świątynię do świątecznej liturgii. Prosimy kolejną grupę o posługę.
5. Różańcowi za tydzień przed suma przewodniczyć będzie Róża Św. Michała Archanioła.
6. W następną niedzielę, po raz kolejny zarezerwujmy sobie 10 minut przed spotkaniem z Jezusem Eucharystycznym, na przygotowywanie śpiewu do liturgii.
7. W dniach 7- 9 kwietnia 2017 br. będzie miało miejsce wspaniałe wydarzenie wiary na terenie naszej archidiecezji. W Ustrzykach Dolnych odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Już teraz zapraszamy do czynnego udziału i wyjazdu z naszej parafii. Zapisy do 2 marca, w szkole lub zakrystii. Jedno ze spotkań przygotowawczych połączone z koncertem u oo. Bernardynów w Przeworsku odbędzie się  już 19 marca w niedzielę o 19j.Więcej informacji na stronie Archidiecezji Przemyskiej.
8. Za tydzień ostatnia niedziela lutego, tzw. inwestycyjna. Proszę, pamiętajmy o wspólnych zadaniach i obowiązkach spoczywających na nas wszystkich. Dziękuję za dotychczasową pomoc i ofiary.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-02-12


1. We wtorek święto świętych Cyryla i Metodego, modlimy się w intencji Europy.
2. We czwartek  o 16j, zapraszamy na spotkanie w ciszy, z Jezusem Eucharystycznym, w czasie adoracji od 16j.
3. Spotkania formacyjne: środa: ministranci o 16j, po Mszy św. kl. III Gimn.;  czwartek o 16j- kl. II gimn., piątek o 16j- kl. I Gimn. i po Mszy  KSM, sobota o 16j  Schola.
4. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
5. Różaniec za tydzień poprowadzi  Róża MB z Lourdes.
6. Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą dołączamy się do zaplanowanych prac remontowych przy kościele i kaplicy cmentarnej.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-02-05


1. W najbliższy wtorek okazja do wspólnej modlitwy za pośrednictwem naszego Patrona św. Antoniego. Uroczysta Nowenna rozpocznie się różańcem o 16j.
2. W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Ogarniamy nasza modlitwą wszystkich chorych okazując im chrześcijańską miłość. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia i okolicznościowe nabożeństwo wraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Pamiętamy o konieczności bycia w stanie łaski uświęcającej.
3. Spotkania formacyjne: wtorek: AK; środa-o 16j ministranci i Grupa biblijna; piątek- KSM; sobota-o 16j schola.
4. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę. Wielkie podziękowania dla pana kościelnego Pawła, p.Lucyny Winiarz, p.Beaty Grzenia i p. Grzegorza Penc za wiele godzin spędzonych w kościele przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.
5. Intencje dla Róż Żywego Różańca: Aby ludzie przeżywający próby życiowe, znaleźli wsparcie. Za chorych, aby w modlitwie różańcowej znajdowali umocnienie i uzdrowienie. Prosimy także Boga o Jego błogosławieństwo w zaplanowanych pracach przy kościele i kaplicy oraz Dobrodziejów.
6. Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
7. Jako ofiarę z Gromnicznej w dzień Życia Konsekrowanego ofiarowaliśmy 340zł 50gr.Siostrom Benedyktynkom w Jarosławiu.
8. Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą składając już teraz, przygotowujemy się do prac przy kościele i kaplicy na cmentarzu, w miesiącach letnich.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-01-22


1.    We środę liturgia dnia ukaże nam piękną postać św. Pawła apostoła narodów. Obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła i oficjalnie zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pamiętając jednak o obowiązku ciągłej modlitwy o jedność.
2.    Bóg zapłać za troskę o świątynię. Prosimy kolejną grupę o posługę.
3.    Do różańca za tydzień przed suma zapraszamy Różę NMP Niepokalanie Poczętej.
4.    Bóg niech wynagrodzi za ofiary składane na potrzeby kościoła.
5.    W przyszłą niedzielę, ostatnią w styczniu, pamiętajmy o inwestycjach, które mamy do przeprowadzenia w tym roku.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”- 2017-01-15

1. We środę, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za udział w nabożeństwie z modlitwa o jedność, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszej wspólnocie zapraszamy na takie nabożeństwo we czwartek zaraz po adoracji Pana Jezusa, którą rozpoczniemy jak co tydzień o 16j..
2. Również we czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara- patrona naszej Archidiecezji. Jest okazja, by polecać Bogu wszystkie sprawy rodziny diecezjalnej.
3. Bóg zapłać za troskę o kościół. Powierzamy go kolejnej grupie sprzątających.
4. Różaniec za tydzień poprowadzi przed suma Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
5. Bóg niech będzie nagrodą za dary serca przeznaczone na kościół, kaplicę oraz  ogrzewanie.
6. Serdecznie zapraszamy na Parafialny opłatek  o godz. 16j do naszej szkoły.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „A”- 2017-01-08


1.  Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale wciąż doświadczajmy poprzez wiarę i sakramentalne spotkania prawdę o Jezusowej obecności pośród nas.
2.Spotkania formacyjne: wtorek o 16j- ministranci i Akcja Katolicka; środa Grupa biblijna, piątek- KSM; sobota- schola; w przyszłą niedzielę po Mszy o 9j, dzieci I komunijne/ do przymiarki.
3. We czwartek od 16j cotygodniowa adoracja Pana Jezusa.
4. W piątek od 7. 30 odwiedzimy naszych chorych.
5. W przyszłą niedzielę w naszej szkole Opłatek Parafialny. Zapraszamy wszystkich chętnych i wspólnoty parafii na godz.16.
6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejna grupę o posługę.
7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Zwiastowania.
8. Bóg zapłać za składane ofiary na kościół, kaplice i ogrzewanie kościoła.
9. Wraz z ks. Wikariuszem, pragniemy wyrazić radość za dar spotkań w czasie wizyty duszpasterskiej. Każde otwarte drzwi a jeszcze bardziej serca, budujące rozmowy, składane ofiary serca i troskę o wspólne dobro- parafię. Dziękujemy za przygotowane posiłki i jeszcze więcej ich propozycji. Niestety nie dało się więcej…  Jak co roku, gdybyśmy kogoś opuścili, czy z innych względów nie doszło do spotkania, prosimy o podejście do zakrystii i umówienie się na konkretny dzień.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI „A”- 2017-01-01


1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego- trzech Króli. Błogosławieństwo kredy i kadzidła po każdej Mszy św. To dzień wolny od postu. Na sumie nasi młodzi kolędnicy misyjni przyniosą w darach ofiarnych, dar dla misji w Tajlandii i Afryki.
2. Za tydzień w niedzielę, Święto Chrztu Chrystusa, kończy się okres Bożego Narodzenia.
3. W najbliższy wtorek pierwsza w tym roku uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Rozpoczniemy różańcem o 16j. Zmobilizujmy się do uczestnictwa, by ożywić te spotkania modlitewne i wzmocnić siły duchowe.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j. Chorych odwiedzimy 13 stycznia w piątek od 7. 30.
5. W sobotę po Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
6. Bóg zapłać za troskę o świątynię oraz ofiarę 210zł. . Powierzamy ją kolejnej grupie parafian.
7. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: Aby chrześcijanie, wierni nauczaniu Pana, angażowali się przez modlitwę i miłość braterską do budowania jedności Kościoła; Aby pokój Boży zapanował na całym świecie.
8. Różaniec przed sumą w Objawienie Pańskie poprowadzi Róża MB Różańcowej.
9. Ogłoszenie społeczne: W przyszłą niedzielę o 15j w Strażaku odbędzie się widowisko „ Z Herodem tu przybywamy”. Szczegóły na gazetce w przedsionku kościoła.
10. Błogosławionego Nowego Roku Pańskiego 2017.

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.