Polish English Italian

15 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-07-15

 1. W poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel, zwykle zwane Szkaplerznej.
 2. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17j. Zapraszamy na chwile wytchnienia w najlepszym towarzystwie.
 3. W najbliższą niedzielę, wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po sumie błogosławieństwo pojazdów. Tego dnia w całej Ojczyźnie, ofiarą do puszek wspieramy polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach, zbierając ofiary na różne środki transportu. To także nasz udział w odpowiedzialności za głoszenie Ewangelii w świecie.
 4. Bóg zapłać za troskę o kościół i otoczenie kontenerów przy cmentarzu. Prosimy o przenoszenie trawy za kaplicę i nie wrzucanie do kontenerów. Kontenery są na śmieci stałe, które nie ulegają naturalnemu rozkładowi. Proszę kolejną grupę o posługę.
 5. W imieniu parafii dziękuję za skoszenie trawy przy Źródełku p. Arkadiuszowi SAS i uporządkowanie żywopłotów: p. Marianowi i Krystianowi Kot z Chodakówki i p. Kamilowi i Karolowi OGRYZEK z Sieteszy.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
 7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 • Kamil ZIĘZIO z par. Sietesz i Weronika TOKARZ z par. Sietesz
 • Kamil BRATKOWSKI z par. Sietesz i Katarzyna ORZECHOWSKA z par. Dębów
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-07.08

 1. We środę wspomnienie św. Benedykta, Patrona Europy. To także dzień modlitw w intencji Ojczyzny.
 2. W przyszłą niedzielę św. Jana z Dukli.
 3. We czwartek od 17j.,zapraszamy na spotkanie z Panem Jezusem w ciszy adoracji.
 4. Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele i jego otoczeniu. Proszę kolejną grupę o posługę.
 5. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Zwiastowania NMP.
 6. Zapowiedzi przedślubne drugie: Damian ILASZ z par. Sietesz i Gabriela WOJCIECHOWSKA z par. Przeworsk Fara.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-07-01

 1. W najbliższy wtorek we wspomnienie liturgiczne św. Tomasza, apostoła, uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Miejmy nadzieję, że przy pewnej pogodzie już przy Źródełku. Rozpoczynamy różańcem o 17j.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 17j.

W piątek od 7. 30 posługa chorym, zaś w sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 1. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 2. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi. Za Ojca św. Franciszka, o dar męstwa i roztropności w pełnieniu posługi piotrowej. O Boże błogosławieństwo dla parafii.
 3. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Rodzicielki.
 4. Początkiem sierpnia chcemy zorganizować dwudniowy wyjazd do Lwowa. Potrzebne będą paszporty. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę inwestycyjną.

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-06-24

 1. Od poniedziałku Msze św. na tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki o 7j rano, zaś w pozostałe dni o 18j.
 2. We czwartek od 17j, cotygodniowa adoracja Pana Jezusa. Zapraszamy na modlitwę w ciszy.
 3. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o 7j i 18j. ofiary mszalne przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 5. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę w kościele i uporządkowanie otoczenia kontenerów przy cmentarzu.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Różańcowej.
 7. Zapowiedzi przedślubne drugie: Zbigniew Piotr STYŚ zam. w par. Albigowa i Magdalena Helena MAJCHER zd. JĘDRYKA, zam. w par. Albigowa.

Daniel Jamrozik z Sieteszy i Agnieszka BLOK zam. w par. Kosina.

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, inwestycyjna. Bóg niech wynagrodzi pamięć o potrzebach wspólnoty parafialnej.

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-06-17

 1. We czwartek kolejna okazja do adoracji Pana Jezusa od 17j.
 2. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego, z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły o godz. 8.00. Nasze dziękczynienie za kolejny rok naszej nauki w murach naszej szkoły- dla niektórych pierwszy, dla innych ostatni-- zakończmy z czystym sercem. Dobrze też będzie rozpocząć wakacyjny odpoczynek w stanie łaski uświęcającej. Przez cały tydzień okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 3. Spotkania formacyjne: wtorek o 16.30 grupa muzyczna oraz AK i Grupa Biblijna; środa o 17j kandydaci i ministranci; czwartek po Mszy św. schola; piątek KSM.
 4. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni oraz ofiarę 100 zł na kaplicę. Proszę kolejną grupę o posługę. Dziękuję przy tej okazji p. Jurkowi Kulasowi za transport wykładziny do kościoła.
 5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Józefa.
 6. Zapowiedzi przedślubne: Zbigniew Piotr STYŚ, s. Jana i Krystyny BLAJER, ur. 14.09.1979r. w Łańcucie, stanu wolnego, z par. Albigowa i Magdalena Helena MAJCHER zd. JĘDRYKA, c. Ireneusza i Elżbiety MACHLARZ, ur. 22.05.1983r. w Przeworsku, stanu wolnego, z par. Albigowa.
 7. Bóg zapłać za troskę o potrzeby parafii.

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO 2018-06-10

 1. Wielbimy Boga za Jego miłość, którą objawia w swych świętych. Św. Antoni Padewski, którego odpust dziś obchodzimy, wciąż wspiera nas na zawiłych drogach życia w dążeniu do świętości, i uczy kochać Boga i człowieka. Tak bliski nam, oręduje w rozlicznych sprawach, które z zaufaniem mu powierzamy. Bogu niech będą dzięki za kolejną możliwość zyskania odpustu i krok ku niebu.
 2. We środę o 8j, uczcimy św. Antoniego Mszą św. z udziałem społeczności naszej przy Źródełku. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, każdego, kto tylko może być w tym pięknym miejscu.
 3. Spotkania formacyjne: wtorek o 16j grupa muzyczna i po Mszy św. klasa VI i VII; środa o 17j kandydaci i ministranci, piątek o 16j schola i KSM.
 4. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 6. Wszystkim Czcicielom św. Antoniego dziękuję za wspólną modlitwę w ten szczególny dzień. Słowo podziękowania kieruję ku Czcigodnemu ks. Piotrowi Głazowskiemu, za piękny trud głoszenia słowa Bożego oraz dar Mszy św. za naszą rodzinę parafialną. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z jej opiekunem ks. Pawłem, niosącym feretrony, figury oraz baldachim,  naszej orkiestrze, wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu  Nie mogę zapomnieć o naszych Dobrodziejach, Dziękuję, że pamiętacie iż zmagamy się od kilku lat z remontami i wspieracie nas spoza parafii swymi ofiarami. Bóg to widzi i pomnoży dobroć.

 

9 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-06-03

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Mamy doskonała okazję do uwielbienia Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Zachęcamy rodziców z dziećmi do codziennych procesji, które zakończymy uroczyście w pierwszy czwartek błogosławieństwem dzieci oraz wianków. Adoracja od 17j.
 2. W pierwszy wtorek zapraszamy na uroczystą Nowennę do św. Antoniego. O ile będzie piękna i stabilna pogoda to przy źródełku o 17j. Rozpoczniemy modlitwą różańcową.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie ma postu.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek o 16j- grupa muzyczna; środa o 17j kandydaci i ministranci po Mszy św. kl. VI i VII; piątek o 16.30 schola i KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Intencje Żywego Różańca: Aby sieci społecznościowe budowały solidarność ludzi i szanowały ich wolność oraz odmienność. O ożywienie kultu św. Antoniego i Boże błogosławieństwo dla parafii. O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.
 8. Różańcowi za tydzień przewodniczy Róża św. Antoniego.
 9. Zapowiedzi przedślubne drugie:

Krzysztof Sebastian KOT, s. Janusza i Krystyny Jawniak, ur. 31.05.1993r. w Nowym Sączu, stanu wolnego z Lipnika i Mariola Bernadeta CWYNAR, c. Wiesława i Danuty Kochmańskiej, ur. 02.02.1996r. w Łańcucie, z par. Husów.

 1. Wszystkim Ofiarodawcom z parafii oraz naszym sympatykom i czcicielom św. Antoniego, składam serdeczne podziękowania za każdy dar serca z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii.
 2. Za tydzień główny odpust ku czci św. Antoniego z Padwy z sumą o 11.00.

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ „B” 2018-05-27

 1. Dziś kończy się okres komunii wielkanocnej.
 2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Będziemy uwielbiać Jezusa za Jego obecność w Kościele w darze Eucharystii. Msze św. o 7j oraz 10j z procesją na Górną Sietesz. Rodziców prosimy o piękne włączenie się w przygotowanie dzieci , dziewczynek do sypania kwiatów oraz chłopców do dzwonków. Zwróćmy uwagę aby dzieci sypiące kwiaty szły parami , rodzice po lewej i prawej stronie. Na procesję bierzemy wszystkie figury i feretrony. Pomyślmy o jakimś akcencie dekoracyjnym na trasie przejścia Pana Jezusa, w naszym obejściu czy oknie domu. Mogą to być obrazy, flagi itp. Zorganizujmy ich przywóz po procesji.
 3. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół świątyni.
 4. We czwartek ostatnia w tym roku majówka.
 5. W piątek po Bożym Ciele korzystamy z dyspensy udzielonej przez ks. Abpa, nie ma postu.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca z adoracjami o 16j. W te dni procesja będzie przed Mszą św. W piątek odwiedziny chorych od 7.30.
 7. Spotkania formacyjne: wtorek o 16. 00 grupa muzyczna a po Mszy św. kl. II Gimn.; środa o 17.00 kandydaci i ministranci; w piątek o 16.30 schola i KSM.
 8. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 9. Różaniec w Boże Ciało prowadzi Róża MB Fatimskiej, za tydzień Św. Anny.
 10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Krzysztof Sebastian KOT, s. Janusza i Krystyny Jawniak, ur. 31.05.1993r. w Nowym Sączu, stanu wolnego z Lipnika i Mariola Bernadeta CWYNAR, c. Wiesława i Danuty Kochmańskiej, ur. 02.02.1996r. w Łańcucie, z par. Husów.

 1. Wszystkim Ofiarodawcom z racji niedzieli inwestycyjnej składam serdeczne podziękowania za pamięć i serce.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO „B” 2018-05-20

 1. Zyskujemy dziś odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła.
 3. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Adoracja od 17j, zaś o 17. 30 majówka a po niej katecheza chrzcielna.
 4. Chrzty w niedzielę 27 maja na sumie.
 5. W najbliższą niedzielę- Ur. Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 6. Spotkania formacyjne: wtorek o 16j- grupa muzyczna a po Mszy św. kl. II Gimn.; środa o 17j ministranci i kandydaci oraz Grupa biblijna; piątek o 16.30 schola i KSM.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 150 zł na dekoracje.
 8. Proszę kolejną grupę o posługę.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Michała Archanioła.
 10. Pamiętajmy o ostatniej inwestycyjnej ofierze na Mszach św. za tydzień . Coraz bliżej do kolejnych prac zaplanowanych na ten. Proszę również o dar modlitwy w tej intencji.
 11. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pielgrzymujemy na Górną Sietesz. Mamy kilkanaście dni na solidne przygotowanie projektów, stworzenie grup wykonujących ołtarze. Zachęcamy do włączania się z wiarą w te przygotowania. Pomyślmy już dziś o dekoracji zewnętrznej naszych domów. Propozycja miejsc na ołtarze:
 • Główny parking kościelny
 • Rozwidlenie dróg na Chodakówkę i Sietesz G.
 • Pętla Autobusowa za Potokiem
 • Łąka przy zjeździe z Górnej Sieteszy

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO „B” 2018-05-13

 1. Uczestniczymy w wielkim dziękczynieniu Panu Bogu za dar I Komunii św. 15 naszych dzieci z kl. III SP. Dzisiejsze wydarzenie ma wzmagać pragnienie przyjaźni z Jezusem. Drodzy Rodzice, Siostry i Bracia w Chrystusie, dawajmy piękne świadectwo naszej miłości ku Bogu, szanując Eucharystię i często ją przyjmując. Od jutra rozpoczyna się tzw. „Biały tydzień”. Myślę, że dzieci już każdego dnia wytrwają na modlitwie w czasie majówek.
 2. Za tydzień na sumie rocznica I Komunii św.
 3. Trwa nowenna przed niedzielną Uroczystością Zesłania Ducha świętego. Za tydzień kończy się czas paschalny.
 4. Dziś w Archidiecezji świecenia diakonatu, a za tydzień w sobotę prezbiteratu.
 5. We środę święto św. Andrzeja Boboli- patrona Polski i Akcji Katolickiej.
 6. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17j.
 7. Spotkania formacyjne: wtorek 0 16. 30 grupa muzyczna; środa-o 17j ministranci i Akcja Katolicka; piątek- o 16. 30 schola i KSM.
 8. Dzieciom komunijnym i ich rodzicom w imieniu rodziny parafialnej dziękuję za dar ołtarza. Został zakupiony stojak na kadzielnicę. Grupie rodziców dzieci z kl. II SP wielkie Bóg zapłać za troskę o świątynię. Pracowali ofiarnie od wielu dni wokół kościoła: podremontowali schody główne, oczyścili kostkę brukową, kosili trawniki, oczyścili skarpę i jak widzimy mamy nowe nasadzenia krzewów, a w ostatnich dniach skupili się na dekoracji wewnątrz kościoła przy której dzielnie pomagała zmagając się z każdym kwiatkiem nasza s. Agnieszka. Bóg niech wynagrodzi.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCY „B” 2018-05-06

 1. Maryja zaprasza nas do modlitwy. Trwają piękne nabożeństwa majowe . W naszej parafii po Mszy św. W przyszłą niedziel ze względu na I Komunię majówka o 16j.
 2. Od jutra przez 3 dni modlimy się o urodzaje z racji Dni Krzyżowych.
 3. We wtorek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwach o ks. bp-e Stanisławie Jamrozku w dniu imienin. Próba dla dzieci o 16j.
 4. We czwartek o 17j okazja do cotygodniowej adoracji Pana Jezusa.
 5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci ich rodzin w sobotę od 15- 16j.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i I Komunia św. w naszej rodzinie parafialnej na sumie.
 8. Katecheza chrzcielna 24 maja, zaś chrzty w niedzielę 27 maja.
 9. Bóg zapłać za troskę o świątynię oraz jej otoczenie. Proszę kolejną grupę o posługę.
 10. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 11. Bóg zapłać za ofiary serc na planowane inwestycje.

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCY „B” 2019-04-29

 1. Od wtorku zaczynamy przepiękny maj. Bóg w swej Opatrzności zatroszczył się nie tylko o piękno zewnętrzne, ale w Maryi Matce Zbawiciela, wskazał ludzkości na duchowe piękno, płynące z życia poddanego Bożej woli. Zapraszamy serdecznie na majówki zaraz po Mszach wieczornych, zaś w niedzielę o 15j.
 2. We wtorek gromadzimy się wokół św. Antoniego- naszego patrona, na uroczystej Nowennie o 17.
 3. We czwartek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. W piątek ks. abp udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 17j. W piątek od 7.30 odwiedzimy naszych chorych.
 5. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę. Bogu dzięki jest porządek przy kontenerach, toteż proszę ekipę sprzątających kościół, aby początkiem tygodnia wykosili trawę na skarpach wokół kościoła. Przydałoby się też skosić trawę na głównym parkingu, pozostawiam tę sprawę dobrej woli dobrej woli i uczynności któregoś z parafian.
 6. Różaniec 3 maja poprowadzi Róża Królowej Korony Polskiej zaś za tydzień NMP Niepokalanie Poczętej.
 7. Zajęcia dla grupy muzycznej we wtorek o 9.00. Dzieci komunijne zapraszamy we wtorek, piątek i sobotę na 15ą.
 8. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Patryk Józef BAR, s. Andrzeja i Barbary NIEMCZAK, ur. 16.07.1995r. w Łańcucie, stanu wolnego, z par. Markowa i Justyna Barbara SIUPIK, c. Ryszarda i Danuty SEBZDA, ur. 01.06.1994r. w Rzeszowie, stanu wolnego, z Sieteszy. 

 

Marcin PŁAZA, s. Czesława i Doroty KISIEL, ur. 20.05.1988r. w Knurowie, stanu wolnego, z Knurowa i Katarzyna Marta KURYŁO, c. Mariana i Anny RUSINEK, ur. 18.07.1991r. w Łańcucie, stanu wolnego, z Sieteszy.

 

Ireneusz Piotr SŁOWIK, s. Markai Alicji PODOLEC, ur. 22.05.1995r. w Rzeszowie, stanu wolnego, z par. Husów i Karolina Monika BAR, c. Stanisława i Zofii ULMAN, ur. 27.02.1995r. w Łańcucie, stanu wolnego, z Sieteszy.

 

 1. Drodzy Parafianie, w tym roku parafia złożyła 4 wnioski o dotacje: dwa na termomodernizację kościoła i domu parafialnego oraz dwa na kaplicę cmentarną. Dotacje są tak skonstruowane, że wymagają wkładu własnego. Proszę więc pokornie o pamięć i konkretną pomoc, bo szkoda tych środków, które można zagospodarować.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCY „B” 2018-04-22

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały tydzień modlić się będziemy o święte powołania do służby w Jezusowym Kościele.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciech- patrona naszej Ojczyzny, zaś we środę święto św. Marka.
 3. We czwartek na 17ą zapraszamy do spotkania z Panem Jezusem w cotygodniowej adoracji.
 4. Spotkania formacyjne: wtorek o 16.30- grupa muzyczna, po Mszy św. kl. VI i VII ; środa o 17- ministranci; piątek o 17j- schola i KSM.
 5. Bóg zapłać za troskę o świątynię oraz ofiarę 140zł na dekoracje.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża
 7. Zapowiedzi przedślubne drugie: Ireneusz PYSZ, s. Alfreda i Danuty Wiglusz, ur. 04.04.1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Anna Maria BĄK, c. Jana i Elżbiety Rudnickiej, ur. 26.12.1989r. w Rzeszowie, stanu wolnego, z Sieteszy. Kamil Michał RYDZ, s. Zygmunta i Wandy Filip, ur. 13.09.1991r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Magdalena Maria Rachwał, c. Franciszka i Teresy Woś, stanu wolnego, z par. Budy Łańcuckie.
 8. Pamiętajmy o ostatniej niedzieli inwestycyjnej, z której ofiary przeznaczamy na nasze remonty.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCY „B” 2018-04-15

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Mamy okazję do pochylenia się nad Bożym Słowem, które chce nas prowadzić przez życie. Zachęcamy do pogłębienia swej wiedzy i wiary przez udział w spotkaniach Grupy biblijnej, która spotyka się co dwa tygodnie we środę.
 2. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Adoracja we czwartek od godziny 17j.
 4. Spotkania formacyjne: wtorek o 16.30 Grupa muzyczna; środa o 17j ministranci i grupa Biblijna; piątek o 17j schola i KSM.
 5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Ireneusz PYSZ, s. Alfreda i Danuty Wiglusz, ur. 04.04.1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Anna Maria BĄK, c. Jana i Elżbiety Rudnickiej, ur. 26.12.1989r. w Rzeszowie, stanu wolnego, z Sieteszy. Kamil Michał RYDZ, s. Zygmunta i Wandy Filip, ur. 13.09.1991r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Magdalena Maria Rachwał, c. Franciszka i Teresy Woś, stanu wolnego, z par. Budy Łańcuckie.

Zapowiedzi drugie: Jakub Mateusz TROJNIAR, s. Witolda i Bożeny Czebiera, ur. 20.07.1992r. w Rzeszowie, stanu wolnego, zam. w Sieteszy i Jolanta KARAKUŁA, c. Zbigniewa i Marii PACZOCHA, ur. 19.04.1990r. w Rzeszowie, stanu wolnego z par. Żołynia.

 1. Bóg niech wynagrodzi za pamięć o potrzebach naszej wspólnoty parafialnej.

 

2 NIEDZIELA WIEKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO „B” 2018-04-08

 1. Prawda o Miłosierdziu Bożym otwiera przed każdym z nas możliwość korzystania z codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy w obecności Jezusa Eucharystycznego. Tylko chorzy zyskują odpust pozostając w domu. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o 18j. Z serca zapraszamy do włączenia się w sprawdzoną od lat formę obrony życia poczętego i dołączenia do grona wielkich serc w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To tylko jeden dziesiątek różańca i krótka modlitwa z ofiarowaniem w ciągu dnia jakiegoś dobrego czynu w intencji dziecka, które zostało poczęte z prośbą, by pozwolono mu żyć. Odpowiedni formularz znajdziemy już dziś na balaskach oraz stoliku pod chórem. Na Mszy św. w Zwiastowanie chętni do modlitwy odmówią wspólnie modlitwę i złożą w darach ofiarnych swe zobowiązanie.
 3. We czwartek Msza św. wyjątkowo o 7.00 ze względu na kongregację dla kapłanów. Adorację przeniesiemy na piątek od 17j.
 4. Spotkania formacyjne: poniedziałek Akcja Katolicka; wtorek o 16.30 grupa muzyczna; środa o 17j ministranci; piątek o 16j schola i KSM. W niedzielę po Mszy o 9j odbiór alb komunijnych.
 5. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
 6. Różaniec w Zwiastowanie: Róża Zwiastowania, za tydzień Róża MB Częstochowskiej.
 7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Jakub Mateusz TROJNIAR, s. Witolda i Bożeny Czebiera, ur. 20.07.1992r. w Rzeszowie, stanu wolnego, zam. w Sieteszy i Jolanta KARAKUŁA, c. Zbigniewa i Marii PACZOCHA, ur. 19.04.1990r. w Rzeszowie, stanu wolnego z par. Żołynia.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO „B” 2018-04-01

 

                               „Dnia trzeciego zmartwychwstał

                               Zwycięzca zła i śmierci

                               Odtąd żyje na wieki

                               I trwa w Kościele swoim.

                                               Duchem prawdy i łaski

                                               Napełnia swoich wiernych

                                               Których w zdroju paschalnym

                                               Uwolnił z mocy grzechu”.

                                                                                              Z Liturgii Godzin

               Moc Chrystusa Zmartwychwstałego, który zwycięża potęgę szatana otwierając na  nowo przed człowiekiem tajemnice Bożego Królestwa, niechaj pomoże nam wszystkim mężnie i odważnie pokonywać wszelkie przeszkody na drodze świętości. Pięknego świętowania życzą Duszpasterze.

 1. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. W piątek nie obowiązuje post.
 2. We wtorek serdecznie zapraszamy na uroczystą Nowennę do św. Antoniego. Rozpoczniemy od różańca z rozważaniami biblijnymi o 17.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 17j. W piątek od 7.30 odwiedzimy z posługą naszych chorych.
 4. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: dekorującym kaplice ciemnicy i grobu wraz z kwiatami , dbającym o czystość świątyni, pilnujących czystości szat liturgicznych, lektorom, kantorom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholii, Różom Różańcowym, dekorującym i niosącym feretrony, obrazy i figury oraz baldachim. Od strony liturgii czuwającemu i ofiarnemu ks. wikariuszowi Pawłowi, od „zakrystii” za wiele różnorodnej pracy  Pawłowi , od strony oprawy muzycznej organiście p. Marcinowi. Dziękuję strażakom za straż grobową, orkiestrze za posługę na rezurekcji. Wszystkich obejmujemy modlitwą wdzięczności.
 5. Intencje różańcowe: O odwagę głoszenia Ewangelii Jezusa w codziennym życiu.
 6. Różaniec jutro przed sumą poprowadzi Róża MB Rodzicielki, za tydzień Zwiastowania NMP.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na sumę przynosimy nasze ofiary składane podczas Wielkiego Postu, które przekażemy Caritas. Godzina miłosierdzia o 15j. Zapraszamy

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-03-18

 

 1. Serdecznie zapraszamy na przedostatnie Gorzkie Żale dziś o 15j oraz w piątek Drogę Krzyżową o 17j.
 2. W poniedziałek, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To szczególny dzień modlitwy za naszych ojców. Msze św. o 7j oraz 17j. Polecamy w modlitwie Ojca św. Seniora Benedykta i abpa Józefa Michalika.
 3. W środę parafialna Droga Krzyżowa, zaraz po Mszy św. Koniecznie weźmy ze sobą śpiewniki oraz latarki lub przynajmniej świeczki.
 4. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 16j.
 5. W sobotę od 10.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.
 6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową. Obrzęd poświęcenia na każdej Mszy św.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Różaniec w św. Józefa po południu poprowadzi Róża św. Józefa, zaś przed sumą Róża MB Gromnicznej.
 9. Bóg zapłać za wrażliwe serce na potrzeby wspólnoty parafialnej i złożone ofiary.
 10. Już w piątek rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Przy okazji uprzedzając oficjalną zmianę czasu, od rekolekcji przechodzimy na letni czas odprawiania Eucharystii o 18j. Program rekolekcji w przedsionku kościoła, tablicach ogłoszeń i stronie internetowej. Proszę również właścicieli sklepów o umieszczenie kartki z programem w widocznym miejscu. Rekolekcje są wołaniem Boga o nasze dusze, kolejną szansą na poprawę jakości naszego życia i prawdziwe szczęście. Postarajmy się o codzienne, rodzinne uczestnictwo w proponowanych naukach. Pozwólmy Bogu uzdrawiać nasze serca.

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-03-11

 

 1. Przygotowując się do 100-lecia odzyskania niepodległości, w kolejny 11 dzień miesiąca wypraszamy na kolanach łaski dla Ojczyzny.
 2. Zapraszamy na kolejne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale dziś o 15j, zaś w piątek Drogę Krzyżową o 17j, którą poprowadzą Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.
 3. We wtorek 5 rocznica wyboru papieża Franciszka.
 4. We czwartek od 16j okazja do bliskiego spotkania z Jezusem Eucharystycznym w czasie adoracji.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30- grupa muzyczna a o 16j kl. VI i VII; środa o 16j ministranci; czwartek Akcja Katolicka a po Mszy św. 2 spotkanie młodzieży udającej się na SMAP( proszę pamiętać o kartach i finansach); piątek o 16j schola.
 6. Różaniec prze3d sumą poprowadzi Róża Dziecięco młodzieżowa.
 7. W tych dniach posłańcy z Parafialnej Rady Duszpasterskiej odwiedzą nasze domy, przyjmijmy ich z otwartością.
 8. Już dziś zapraszamy na wielkie wydarzenie wielkopostne w parafii tj. Parafialną Drogę Krzyżową. Planujemy ją na środę 21 marca po Mszy św. Zaplanujmy czynne uczestnictwo.

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU "B” 2018-03-04


1. Panu Bogu dziękujemy, że gromadzimy się przy ołtarzu pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który odwiedza wspólnotę naszej parafii z racji wizytacji dekanalnej…
2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15j. Zapraszamy również na piątkową Drogę Krzyżową tym razem pod przewodnictwem młodzieży z KSM.
3. We pierwszy wtorek marca przyjdźmy na uroczystą Nowennę do św Antoniego. Rozpoczniemy różańcem biblijnym o 16j.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja pana Jezusa od 16j.
5. Spotkania formacyjne: wtorek 15.30- grupa muzyczna, Akcja Katolicka; środa- o 16- ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 16- schola i KSM.
6. Bóg zapłać za troskę o świątynię, którą podjęła młodzież dziś bierzmowana wraz z rodzicami. Prosimy kolejną grupę o posługę.
7. Różaniec za tydzień przed suma poprowadzi Róża św. Antoniego.
8. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje, składane z racji ostatniej niedzieli miesiąca.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU”B” 2018-02-25


1. W kolejną wielkopostną niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów o 15j. Ok. 15. 45 Msza św. z kazaniem przed rekolekcyjnym, które odbędą się w dn. 23- 25 marca.
2. W piątek o 17j Droga Krzyżowa, której przewodniczyć będzie Grupa biblijna.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j.
4. Dziś zbiórka do puszek na misje.
5. Trwamy na modlitwie nowennowej przed bierzmowaniem młodzieży w niedzielę na Sumie. Próba generalna, na którą zapraszam również wyznaczonych rodziców, w piątek po Mszy św.
6. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30 Grupa muzyczna; środa o 16j schola a po Mszy św. ministranci i Grupa biblijna; piątek po Mszy św. KSM.
7. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Anny.
9. Dziś ostania niedziela lutego. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
10. Za tydzień gościmy na wizytacji kanonicznej Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. W myśl dokumentów kościelnych co 5 lat każda parafia diecezji ma okazję do dłuższej modlitwy i spotkania z pasterzami. Powitamy Gościa na rannej Mszy św. o godz. 7.00, z kolei o godz. 9j w gronie dzieci i młodzieży oraz młodszych wspólnot parafii, a na Sumie we wspólnocie bierzmowanych i ich rodzin. W poniedziałek ks. Bp pragnie spotkać się w Gronie nauczycieli i wychowawców oraz dzieci i młodzieży naszej szkoły. Codziennie okazja do spowiedzi św.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-02-18


1. Dziś o 15j Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym oraz Mszą świętą. W piątek o 17j Droga Krzyżowa. Zachęcamy do wielkopostnej modlitwy.
2. We czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła i cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od. 16j. Pamiętamy w modlitwach o Ojcu św. Franciszku.
3. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30 grupa muzyczna, o 16j klasa II GIMN.; środa o 16. 00 ministranci; po Mszy św. klasa VI i VII czwartek po Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnej młodzieży wybierającej się na SMAP; piątek o 16j schola, po Mszy św. KSM.
4. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
5. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
6. Aby po raz kolejny włączyć się w akcję Caritas „ Rodzina- rodzinie” potrzebujemy jeszcze kilku ofiarodawców. Zachęcamy do podjęcia wyzwania.
7. Umacniając wiarę sięgnijmy po prasę katolicką. Jest kolejny nr MGN.
8. Nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 23 marca. Trwać będą trzy dni, do niedzieli włącznie. W ramach przygotowania rekolekcyjnego naszej rodziny parafialnej, już w przyszłą niedzielę Rekolekcjonista ks. Wiesław Szczygieł zaprasza na nauki wstępne. W planach duszpasterskich ujęliśmy w tym roku poświęcenie całej parafii i poszczególnych rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Prosimy o zaplanowanie i całościowe dogłębne przeżycie rekolekcji. W modlitwach polecajmy ojca rekolekcjonistę i już wypraszajmy prawdziwe owoce nawrócenia.

 

 

6. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 11 lutego 2018


1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Po sumie Nabożeństwo w intencji Ojczyzny.
3. Środą Popielcową rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. o 7.00 i 17.00. Wielki Post ma charakter chrzcielny i pokutny. Dziękujemy za Bożą łaskę życia w Chrystusowym Kościele i wzrastania w świętości, której nagrodą ma być niebo. Świadomi grzechów, wykorzystajmy ten czas na poprawę życia, czyny pokutne, zadośćuczynienie. Nie szczędźmy sił, wprowadzając w swe życie więcej Bożego porządku i własnego wysiłku poprzez konkretne postanowienia wielkopostne.
4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, zaś ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodziców prosimy jednak o wierność tradycjom, uczenie ducha pokuty przez zachętę do wyrzeczeń nawet małych dzieci).
5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
6. W piątki Wielkiego Postu idźmy Drogą Krzyżową z Jezusem o godz. 17.00 (można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). W niedzielę włączmy się w Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego grobu, a następnie sprawowana Msza św. W Wielkim Poście nie będzie niedzielnej Mszy św. o 7.00 (z wyjątkiem niedzieli wizytacji kanonicznej).
7. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii.
8. Spotkania formacyjne: środa 16.00 – ministranci, po Mszy wieczornej – Grupa Bblijna; piątek o 16.00 – schola, po Mszy wieczornej – KSM i III klasa Gimnazjum;
9. Różaniec w niedzielę przed sumą poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
10. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu:
11. Bóg zapłać za troskę o świątynię i złożoną ofiarę 100zł. Prosimy kolejną grupę o posługę.
12. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Rodzina – rodzinie”.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-02-03


1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Błogosławimy chleb, wodę i sól.
2. Dziś ofiarami wspieramy potrzeby naszej archidiecezji.
3. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwach o niosących ciężki krzyż choroby i okazujmy im chrześcijańska miłość.
4. Serdeczne podziękowania dla porządkujących kościół i mocnej ekipie z rejonu VII, która sprawnie uporządkowała dekoracje świąteczne i szopkę. Proszę kolejną grupę o posługę.
5. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: Aby, ci którzy sprawują władze materialną, polityczną lub duchową, byli odporni na korupcję; O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających; O Boże błogosławieństwo dla rodziny parafialnej oraz w pozyskiwaniu środków i prowadzeniu kolejnego etapu remontów.
6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB z Lourdes.
7. 4 marca br. powitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Bpa Stanisława Jamrozka, sufragana przemyskiego, na kolejnej wizytacji. W trakcie uroczystej Sumy nasza młodzież z kl. III Gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele z przeznaczeniem na remonty.

 

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-28


1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j.
2. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.00 i 17.00. To Dzień Życia konsekrowanego. Naszą modlitwą, otaczamy wszystkie osoby poświęcone Bogu, prosząc o ich czytelne świadectwo miłości i wierności Bogu, wobec świata. Materialnie wspieramy również Siostry Benedyktynki w Jarosławiu. Bądźmy hojni, te siostry za klauzulą, wciąż modlą się i za nas.
3. Odwiedziny chorych w piątek po Mszy rannej.
4. Bóg zapłać za troskę o czystość i ofiarę na dekoracje. Świątynię powierzamy kolejnej grupie.
5. Różaniec w Gromniczną o 16.30 prowadzi Róża MB Gromnicznej, za tydzień Róża MB Nieustającej Pomocy.
6. Bóg niech będzie nagrodą za serce i troskę okazywane parafii z myślą o jej potrzebach.
7. Uroczyste poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ….

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-21


1. We czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2. Jak co czwartek zapraszamy na spotkanie adoracyjne z Panem Jezusem od 16j.
3. Spotkania formacyjne: poniedziałek- Grupa Biblijna; wtorek- o 15j- Grupa muzyczna; środa - o 16j klasy VI i VII; piątek- o 16j schola i Klasa III Gimn. po Mszy św. KSM.
4. Dziękuję za troskę o porządek w kościele. Powierzamy świątynię kolejnej grupie.
5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Niepokalanie Poczętej.
6. Ogłoszenie społeczne: Organizatorzy koncertu zaplanowanego dziś w Domu Ludowym odwołują go.
7. Serdeczne podziękowania Ofiarodawcom na ogrzewanie kościoła i remonty. Pamiętajmy o zbliżającej się ostatniej niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej.
8. Wieczór kolędowy oraz Opłatek parafialny w najbliższa niedzielę o 15j w naszej szkole.

 

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-14


1. We czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczestnicząc w nabożeństwach lub Eucharystii, mamy możliwość zyskać odpust zupełny. Jednocześnie zapraszamy na cotygodniową adorację Pana Jezusa od 16j.
2. W piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara- patrona naszej Archidiecezji. To okazja do modlitwy za rodzinę diecezjalną.
3. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; środa o 16j ministranci; piątek o 16j schola i klasa II Gimn., po Mszy KSM oraz klasa III Gimn., niedziela po Mszy o 9j- rodzice dzieci rocznicowych.
4. Wieczór kolędowy i opłatek parafialny w przyszłą niedzielę o 15j w naszej szkole.
5. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę dyżurujących o powyciąganie doniczek z kwiatami z kontenerów.
6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
7. We środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam Radę Parafialną.
8. Ogłoszenie społeczne: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Uczniowie naszej Szkoły serdecznie zapraszają na koncert „ Kolęd i Pastorałek:, 21 stycznia o godz. 16j w Domu Ludowym w Sieteszy.
9. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrzewanie i inwestycje. Z ofiar za świece Caritas zebraliśmy 1630 zł.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 2018-01-07


1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
2. Trwa wizyta duszpasterska. Jutro od 14.30 pozostałe rodziny w Sieteszy, zaś w poniedziałek od godz. 15j Lipnik, we wtorek od 15j Chodakówka. Nie wszystkich zastajemy w domach, zatem jeśli jest pragnienie spotkania , modlitwy i Bożego błogosławieństwa, prosimy o kontakt w zakrystii.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 16j.
4. Intencje różańcowe: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.; O pokój na świecie i zjednoczenie chrześcijan. O Boże błogosławieństwo dla parafii.
5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Częstochowskiej.
6. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła oraz inwestycje.

 

 

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO-„B”  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY : JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2017-12-31


1. Dziś po Sumie, zakończenie Roku Pańskiego 2017 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
2. Jutro Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi, wkraczamy z Maryją w Nowy 2018 Rok. Jest t o również światowy Dzień Pokoju.
3. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Rozpoczynamy różańcem biblijnym o 16j.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek i piątek adoracje od 16j. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 7.30. W sobotę
5. W sobotę, 6 stycznia- Uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiarami wspieramy dzieła misyjne Kościoła.
6. W przyszłą niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia, kolędy tradycyjnie śpiewamy do Gromnicznej.
7. 1 stycznia, zbiórka ministrantów i scholii, po Mszy św. o 9j.
8. Różaniec w Trzech Króli prowadzi Róża MB Różańcowej, zaś w niedzielę Róża Zwiastowania.
9. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Wypraszamy Boże błogosławieństwo dla rodzin. W tym tygodniu już popołudniami, od godziny 15j.

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.