Polish English Italian

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-03-18

 

 1. Serdecznie zapraszamy na przedostatnie Gorzkie Żale dziś o 15j oraz w piątek Drogę Krzyżową o 17j.
 2. W poniedziałek, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To szczególny dzień modlitwy za naszych ojców. Msze św. o 7j oraz 17j. Polecamy w modlitwie Ojca św. Seniora Benedykta i abpa Józefa Michalika.
 3. W środę parafialna Droga Krzyżowa, zaraz po Mszy św. Koniecznie weźmy ze sobą śpiewniki oraz latarki lub przynajmniej świeczki.
 4. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 16j.
 5. W sobotę od 10.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.
 6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową. Obrzęd poświęcenia na każdej Mszy św.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Różaniec w św. Józefa po południu poprowadzi Róża św. Józefa, zaś przed sumą Róża MB Gromnicznej.
 9. Bóg zapłać za wrażliwe serce na potrzeby wspólnoty parafialnej i złożone ofiary.
 10. Już w piątek rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Przy okazji uprzedzając oficjalną zmianę czasu, od rekolekcji przechodzimy na letni czas odprawiania Eucharystii o 18j. Program rekolekcji w przedsionku kościoła, tablicach ogłoszeń i stronie internetowej. Proszę również właścicieli sklepów o umieszczenie kartki z programem w widocznym miejscu. Rekolekcje są wołaniem Boga o nasze dusze, kolejną szansą na poprawę jakości naszego życia i prawdziwe szczęście. Postarajmy się o codzienne, rodzinne uczestnictwo w proponowanych naukach. Pozwólmy Bogu uzdrawiać nasze serca.

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-03-11

 

 1. Przygotowując się do 100-lecia odzyskania niepodległości, w kolejny 11 dzień miesiąca wypraszamy na kolanach łaski dla Ojczyzny.
 2. Zapraszamy na kolejne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale dziś o 15j, zaś w piątek Drogę Krzyżową o 17j, którą poprowadzą Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.
 3. We wtorek 5 rocznica wyboru papieża Franciszka.
 4. We czwartek od 16j okazja do bliskiego spotkania z Jezusem Eucharystycznym w czasie adoracji.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30- grupa muzyczna a o 16j kl. VI i VII; środa o 16j ministranci; czwartek Akcja Katolicka a po Mszy św. 2 spotkanie młodzieży udającej się na SMAP( proszę pamiętać o kartach i finansach); piątek o 16j schola.
 6. Różaniec prze3d sumą poprowadzi Róża Dziecięco młodzieżowa.
 7. W tych dniach posłańcy z Parafialnej Rady Duszpasterskiej odwiedzą nasze domy, przyjmijmy ich z otwartością.
 8. Już dziś zapraszamy na wielkie wydarzenie wielkopostne w parafii tj. Parafialną Drogę Krzyżową. Planujemy ją na środę 21 marca po Mszy św. Zaplanujmy czynne uczestnictwo.

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU "B” 2018-03-04


1. Panu Bogu dziękujemy, że gromadzimy się przy ołtarzu pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który odwiedza wspólnotę naszej parafii z racji wizytacji dekanalnej…
2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15j. Zapraszamy również na piątkową Drogę Krzyżową tym razem pod przewodnictwem młodzieży z KSM.
3. We pierwszy wtorek marca przyjdźmy na uroczystą Nowennę do św Antoniego. Rozpoczniemy różańcem biblijnym o 16j.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja pana Jezusa od 16j.
5. Spotkania formacyjne: wtorek 15.30- grupa muzyczna, Akcja Katolicka; środa- o 16- ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 16- schola i KSM.
6. Bóg zapłać za troskę o świątynię, którą podjęła młodzież dziś bierzmowana wraz z rodzicami. Prosimy kolejną grupę o posługę.
7. Różaniec za tydzień przed suma poprowadzi Róża św. Antoniego.
8. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje, składane z racji ostatniej niedzieli miesiąca.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU”B” 2018-02-25


1. W kolejną wielkopostną niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów o 15j. Ok. 15. 45 Msza św. z kazaniem przed rekolekcyjnym, które odbędą się w dn. 23- 25 marca.
2. W piątek o 17j Droga Krzyżowa, której przewodniczyć będzie Grupa biblijna.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j.
4. Dziś zbiórka do puszek na misje.
5. Trwamy na modlitwie nowennowej przed bierzmowaniem młodzieży w niedzielę na Sumie. Próba generalna, na którą zapraszam również wyznaczonych rodziców, w piątek po Mszy św.
6. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30 Grupa muzyczna; środa o 16j schola a po Mszy św. ministranci i Grupa biblijna; piątek po Mszy św. KSM.
7. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Anny.
9. Dziś ostania niedziela lutego. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.
10. Za tydzień gościmy na wizytacji kanonicznej Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. W myśl dokumentów kościelnych co 5 lat każda parafia diecezji ma okazję do dłuższej modlitwy i spotkania z pasterzami. Powitamy Gościa na rannej Mszy św. o godz. 7.00, z kolei o godz. 9j w gronie dzieci i młodzieży oraz młodszych wspólnot parafii, a na Sumie we wspólnocie bierzmowanych i ich rodzin. W poniedziałek ks. Bp pragnie spotkać się w Gronie nauczycieli i wychowawców oraz dzieci i młodzieży naszej szkoły. Codziennie okazja do spowiedzi św.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2018-02-18


1. Dziś o 15j Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym oraz Mszą świętą. W piątek o 17j Droga Krzyżowa. Zachęcamy do wielkopostnej modlitwy.
2. We czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła i cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od. 16j. Pamiętamy w modlitwach o Ojcu św. Franciszku.
3. Spotkania formacyjne: wtorek o 15.30 grupa muzyczna, o 16j klasa II GIMN.; środa o 16. 00 ministranci; po Mszy św. klasa VI i VII czwartek po Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnej młodzieży wybierającej się na SMAP; piątek o 16j schola, po Mszy św. KSM.
4. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
5. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
6. Aby po raz kolejny włączyć się w akcję Caritas „ Rodzina- rodzinie” potrzebujemy jeszcze kilku ofiarodawców. Zachęcamy do podjęcia wyzwania.
7. Umacniając wiarę sięgnijmy po prasę katolicką. Jest kolejny nr MGN.
8. Nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 23 marca. Trwać będą trzy dni, do niedzieli włącznie. W ramach przygotowania rekolekcyjnego naszej rodziny parafialnej, już w przyszłą niedzielę Rekolekcjonista ks. Wiesław Szczygieł zaprasza na nauki wstępne. W planach duszpasterskich ujęliśmy w tym roku poświęcenie całej parafii i poszczególnych rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Prosimy o zaplanowanie i całościowe dogłębne przeżycie rekolekcji. W modlitwach polecajmy ojca rekolekcjonistę i już wypraszajmy prawdziwe owoce nawrócenia.

 

 

6. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 11 lutego 2018


1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Po sumie Nabożeństwo w intencji Ojczyzny.
3. Środą Popielcową rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. o 7.00 i 17.00. Wielki Post ma charakter chrzcielny i pokutny. Dziękujemy za Bożą łaskę życia w Chrystusowym Kościele i wzrastania w świętości, której nagrodą ma być niebo. Świadomi grzechów, wykorzystajmy ten czas na poprawę życia, czyny pokutne, zadośćuczynienie. Nie szczędźmy sił, wprowadzając w swe życie więcej Bożego porządku i własnego wysiłku poprzez konkretne postanowienia wielkopostne.
4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, zaś ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodziców prosimy jednak o wierność tradycjom, uczenie ducha pokuty przez zachętę do wyrzeczeń nawet małych dzieci).
5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
6. W piątki Wielkiego Postu idźmy Drogą Krzyżową z Jezusem o godz. 17.00 (można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). W niedzielę włączmy się w Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Po Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego grobu, a następnie sprawowana Msza św. W Wielkim Poście nie będzie niedzielnej Mszy św. o 7.00 (z wyjątkiem niedzieli wizytacji kanonicznej).
7. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii.
8. Spotkania formacyjne: środa 16.00 – ministranci, po Mszy wieczornej – Grupa Bblijna; piątek o 16.00 – schola, po Mszy wieczornej – KSM i III klasa Gimnazjum;
9. Różaniec w niedzielę przed sumą poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
10. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu:
11. Bóg zapłać za troskę o świątynię i złożoną ofiarę 100zł. Prosimy kolejną grupę o posługę.
12. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Rodzina – rodzinie”.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-02-03


1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Błogosławimy chleb, wodę i sól.
2. Dziś ofiarami wspieramy potrzeby naszej archidiecezji.
3. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwach o niosących ciężki krzyż choroby i okazujmy im chrześcijańska miłość.
4. Serdeczne podziękowania dla porządkujących kościół i mocnej ekipie z rejonu VII, która sprawnie uporządkowała dekoracje świąteczne i szopkę. Proszę kolejną grupę o posługę.
5. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: Aby, ci którzy sprawują władze materialną, polityczną lub duchową, byli odporni na korupcję; O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających; O Boże błogosławieństwo dla rodziny parafialnej oraz w pozyskiwaniu środków i prowadzeniu kolejnego etapu remontów.
6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB z Lourdes.
7. 4 marca br. powitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Bpa Stanisława Jamrozka, sufragana przemyskiego, na kolejnej wizytacji. W trakcie uroczystej Sumy nasza młodzież z kl. III Gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele z przeznaczeniem na remonty.

 

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-28


1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j.
2. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.00 i 17.00. To Dzień Życia konsekrowanego. Naszą modlitwą, otaczamy wszystkie osoby poświęcone Bogu, prosząc o ich czytelne świadectwo miłości i wierności Bogu, wobec świata. Materialnie wspieramy również Siostry Benedyktynki w Jarosławiu. Bądźmy hojni, te siostry za klauzulą, wciąż modlą się i za nas.
3. Odwiedziny chorych w piątek po Mszy rannej.
4. Bóg zapłać za troskę o czystość i ofiarę na dekoracje. Świątynię powierzamy kolejnej grupie.
5. Różaniec w Gromniczną o 16.30 prowadzi Róża MB Gromnicznej, za tydzień Róża MB Nieustającej Pomocy.
6. Bóg niech będzie nagrodą za serce i troskę okazywane parafii z myślą o jej potrzebach.
7. Uroczyste poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ….

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-21


1. We czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2. Jak co czwartek zapraszamy na spotkanie adoracyjne z Panem Jezusem od 16j.
3. Spotkania formacyjne: poniedziałek- Grupa Biblijna; wtorek- o 15j- Grupa muzyczna; środa - o 16j klasy VI i VII; piątek- o 16j schola i Klasa III Gimn. po Mszy św. KSM.
4. Dziękuję za troskę o porządek w kościele. Powierzamy świątynię kolejnej grupie.
5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Niepokalanie Poczętej.
6. Ogłoszenie społeczne: Organizatorzy koncertu zaplanowanego dziś w Domu Ludowym odwołują go.
7. Serdeczne podziękowania Ofiarodawcom na ogrzewanie kościoła i remonty. Pamiętajmy o zbliżającej się ostatniej niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej.
8. Wieczór kolędowy oraz Opłatek parafialny w najbliższa niedzielę o 15j w naszej szkole.

 

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2018-01-14


1. We czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczestnicząc w nabożeństwach lub Eucharystii, mamy możliwość zyskać odpust zupełny. Jednocześnie zapraszamy na cotygodniową adorację Pana Jezusa od 16j.
2. W piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara- patrona naszej Archidiecezji. To okazja do modlitwy za rodzinę diecezjalną.
3. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; środa o 16j ministranci; piątek o 16j schola i klasa II Gimn., po Mszy KSM oraz klasa III Gimn., niedziela po Mszy o 9j- rodzice dzieci rocznicowych.
4. Wieczór kolędowy i opłatek parafialny w przyszłą niedzielę o 15j w naszej szkole.
5. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę dyżurujących o powyciąganie doniczek z kwiatami z kontenerów.
6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
7. We środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam Radę Parafialną.
8. Ogłoszenie społeczne: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Uczniowie naszej Szkoły serdecznie zapraszają na koncert „ Kolęd i Pastorałek:, 21 stycznia o godz. 16j w Domu Ludowym w Sieteszy.
9. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrzewanie i inwestycje. Z ofiar za świece Caritas zebraliśmy 1630 zł.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 2018-01-07


1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
2. Trwa wizyta duszpasterska. Jutro od 14.30 pozostałe rodziny w Sieteszy, zaś w poniedziałek od godz. 15j Lipnik, we wtorek od 15j Chodakówka. Nie wszystkich zastajemy w domach, zatem jeśli jest pragnienie spotkania , modlitwy i Bożego błogosławieństwa, prosimy o kontakt w zakrystii.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 16j.
4. Intencje różańcowe: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.; O pokój na świecie i zjednoczenie chrześcijan. O Boże błogosławieństwo dla parafii.
5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Częstochowskiej.
6. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła oraz inwestycje.

 

 

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO-„B”  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY : JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2017-12-31


1. Dziś po Sumie, zakończenie Roku Pańskiego 2017 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
2. Jutro Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi, wkraczamy z Maryją w Nowy 2018 Rok. Jest t o również światowy Dzień Pokoju.
3. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Rozpoczynamy różańcem biblijnym o 16j.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek i piątek adoracje od 16j. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 7.30. W sobotę
5. W sobotę, 6 stycznia- Uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiarami wspieramy dzieła misyjne Kościoła.
6. W przyszłą niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia, kolędy tradycyjnie śpiewamy do Gromnicznej.
7. 1 stycznia, zbiórka ministrantów i scholii, po Mszy św. o 9j.
8. Różaniec w Trzech Króli prowadzi Róża MB Różańcowej, zaś w niedzielę Róża Zwiastowania.
9. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Wypraszamy Boże błogosławieństwo dla rodzin. W tym tygodniu już popołudniami, od godziny 15j.

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.