Polish English Italian

Licznik odwiedzin

102893
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
85
234
319
99842
5428
8789
102893
18-01-2021

Dominikanin o. Adam Szustak i aktor Edward Linde-Lubaszenko byli gośćmi czwartego dnia 25. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które od 22 do 28 lipca trwa w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

 

Zakonnik przekonywał, że tylko słowo Jezusa może dać ocalenie, natomiast aktor zauważył, że modlitwa daje ukojenie i wsparcie.

 

O. Adam Szustak, dominikanin, przez wiele lat związany z duszpasterstwem akademickim „Beczka” w Krakowie mówił do młodych podczas konferencji i homilii. Podkreślał moc słowa Jezusa, które jest w stanie wypędzać złe duchy, uzdrawiać i przemieniać ludzkie serca, i któremu są posłuszne wszystkie stworzenia i żywioły. Na przykładzie św. Piotra, który na słowo Jezusa nabrał odwagi i zaczął kroczyć po wodzie, przekonywał, że takie właśnie zawierzenie jest powołaniem chrześcijan i gwarancją ocalenia.

 

- My, chrześcijanie nie jesteśmy od tego, żebyśmy się tak ponawracali i byli tak święci i tak mężni, że z grzechem sobie wygramy. Nigdy nie wygramy tak z grzechem. Da się wygrać tylko w jeden sposób: że On powie i to się stanie. My nie jesteśmy tu po to, żeby się tak napiąć duchowo i powiedzieć: wyjdę stąd ocalony, bo się ocalę. Powiedz Bogu: „ocal mnie”, a On, kiedy powie tylko jedno słowo, twoja dusza będzie uzdrowiona – mówił o. Szustak.

 

O swoim życiu podczas dyskusji prowadzonej przez dyrektora FSM o. Piotra Reiznera, opowiadał aktor Edward Linde-Lubaszenko. Na pytanie jak żyć, żeby być szczęśliwym i zapukać do bram Pana Boga, odpowiedział: „Trzeba w coś wierzyć”. - My tu zebrani mamy dość jednoznaczną sytuację, bo wierzymy w Boga. Są ludzie, którzy wierzą w inne ideały, mają inne cele. To pomaga żyć, daje oparcie i grunt. Nieprzypadkowo mówi się, że Bóg jest opoką dla każdego z nas i w najtrudniejszych chwilach modlitwa przynosi nam ukojenie i przypomina nam, że mamy się na kim oprzeć – powiedział. Zauważył, że Bóg jest zarówno dla tych, którzy wierzą i dla tych, którzy nie wierzą, „bo przecież nie istnieje w czyjejś wyobraźni tylko istnieje”.

 

Wieczorem wraz z Markiem Stryszowskim, Cezarym Chmielem i Krzysztofem Baczoniem Edward Linde-Lubaszenko zaprezentował misterium poetycko-muzyczne pt. „Przeźroczystość” oparte na twórczości ks. Jana Twardowskiego.


Trwające od niedzieli 22 lipca 25. Franciszkańskie Spotkanie Młodych przebiega pod hasłem „Projekt Mesjasz – Ocaleni”. Zakończy się w sobotę 28 lipca.

 

 

KAI

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.