Polish English Italian

 

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Kańczuga!

 

 Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się na terytorium RP, w tym w Województwie Podkarpackim koronawirusa COVID-19 zwracam się do Państwa z prośbą o stosowanie się do podawanych zaleceń i środków ostrożności. 

 

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

 

 Z troski o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo postanowiłem na czas zagrożenia zamknąć wszystkie placówki kulturalne i oświatowe.

 

Apeluję szczególnie do rodziców - okres zawieszania zajęć w szkole w związku z koronawirusem nie jest okresem feryjnym.  

 

Zamknięcie placówek oświatowych jest działaniem profilaktycznym, aby dzieci nie kontaktowały się ze sobą i nie wychodziły z domu‼!

 

Niestety, odnotowana liczba spotkań dzieci i młodzieży na podwórkach szkolnych, placach zabaw, w sklepach - mówiąc potocznie "na mieście" - jest NIEPOKOJĄCA, a to dopiero początek szkolnej kwarantanny.

Ufam, że Państwo podejdziecie do sprawy poważnie, aby uniknąć błędów, jakie zostały popełnione m.in. we Włoszech, gdzie doszło do bardzo szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa.

 

Od dnia 16 marca zamknięty zostanie Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze oraz wszystkie jednostki podległe.

 

Do Państwa dyspozycji pozostajemy w Urzędzie Miasta i Gminy w Kańczudze, pod numerami telefonów: - 16 642 31 42, 16 642 37 10, 16 642 31 15, 16 642 31 46.

 

Bezpośrednie numery telefonów na stanowiska pracy znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu.

Prosimy przychodzić tylko na uprzednio wyznaczone terminy wizyt, jeśli są to sprawy pilne, wymagające niezwłocznego załatwienia.

Pozostałe sprawy prosimy o załatwianie telefonicznie.

 

Ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy obowiązuje do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

 

Ponadto, jeżeli zostanie ustanowiona kwarantanna Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współdziałaniu z Urzędem Miasta i Gminy w Kańczudze będzie pomagał osobom starszym, niepełnosprawnym oraz tym, którzy tej pomocy będą potrzebowali w sprawowaniu zakupów niezbędnych środków spożywczych i leków.

Został uruchomiony telefon, pod którym będziecie Państwo mogli zgłaszać takie potrzeby  663 265 873.

O sposobie tej pomocy będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Szanowni Państwo należy stosować się do wszystkich instrukcji podawanych przez nasz Urząd oraz przez uprawnione instytucje.

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Wszyscy, którzy wracają do Polski z zagranicy bezzwłocznie muszą kontaktować się z inspektorem sanitarnym dzwoniąc na numer telefonu: 608 624 596.

Uzyskają tam informacje, w jaki sposób mają postępować w obecnej sytuacji.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie spokoju, wszelkich środków ostrożności i korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych oraz dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii NFZ -  800 190 590.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga

(-) Andrzej Żygadło

 

 

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.