Polish English Italian

Licznik odwiedzin

102889
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
81
234
315
99842
5424
8789
102889
18-01-2021

 5 czerwca już po raz czwarty będziemy obchodzili w Kościele w Polsce Święto Dziękczynienia, które nabiera w tym roku szczególnego charakteru. Jest to bowiem okazja do uwielbienia Boga za dar beatyfikacji Jana Pawła II której świadkami byliśmy 1 maja, a także dar posługi pasterskiej Prymasa Tysiąclecia, jakim był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński, którego wspominamy w trzydziestą rocznicę rocznicę śmierci. Z tej okazji Metropolita warszawski wystosował list pasterski, który odczytany będzie we wszystkich kościołach w Polsce. Kard. Nycz podkreślił, że idea Święta Dziękczynienia bardzo mocno wrosła w religijny kalendarz Polaków.

 

- Okazuje się, że Opatrzność co roku przynosi nam nowe owoce Bożej miłości i zarazem powody do jeszcze większej wdzięczności. Wyjątkową okazją ku temu stało się wyniesienie na ołtarze pierwszego papieża z rodu Polaków, jakiego 1 maja dokonał Benedykt XVI. Równie ważnym motywem do dziękczynienia i modlitwy jest zbliżająca się 30. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, a także 110. rocznica jego urodzin. Dziękując za piękne i święte życie kard. Wyszyńskiego oraz dokonane przez niego dla Kościoła i Polski wielkie dzieła, będziemy prosić Boga o jego rychłą beatyfikację - powiedział hierarcha.

Podczas Mszy świętej w czasie głównych uroczystości 4 czerwca w Warszawie homilię wygłosi Metropolita przemyski ks. abp. Józef Michalik. W Święto Dziękczynienia tradycyjnie już wspieramy ofiarą do puszek budowę Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.

 

 

 

Projkekt Świątyni Opatrzności Bożej

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.