Polish English Italian

Licznik odwiedzin

102873
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
65
234
299
99842
5408
8789
102873
18-01-2021

Zło zdarza się także w Kościele, ale gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku – powiedział Paweł Kukiz na spotkaniu z młodzieżą zgromadzoną na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Wasza obecność jest dla mnie wielką nauką, dziękuję wam za to – mówiła.

 

 

Znany muzyk był jednym z gości wtorkowego programu Spotkania. Przez godzinę odpowiadał na pytania młodych. Wyjaśniał m.in. że miłość wyraża się przede wszystkim w codzienności.

- Miłość jest czymś bardzo duchowym, to nie jest powtarzanie "kocham cię" i kupowanie kwiatów. To jest dzień codzienny, to jest normalne zwykłe życie. Miłość prawdziwa to jest rzecz nieraz bardzo ciężka i trudna. To wybory, przezwyciężanie słabości – mówił Paweł Kukiz.

Na pytanie, kim jest dla niego Bóg, przyznał, że trudno jest mu jednoznacznie odpowiedzieć. Zapewniał, że nie ma żadnych wątpliwości co do istnienia Pana Boga i wyczuwa Go intuicyjnie. Stwierdził, że każdy został stworzony w jakimś celu.

W czasie spotkania padło też pytanie o jego piosenkę „Ksiądz proboszcz już się zbliża”. Kukiz odpowiedział, że była ona reakcją na zło wyrządzone przez pewnego kapłana. Jednocześnie stwierdził, że rola Kościoła w historii naszego kraju jest ogromna.

- Zło zdarza się wszędzie, również w Kościele. Niemniej na każdy atak na Kościół mam jeden argument: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy dzisiaj po polsku, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. A zło mamy wszędzie i coraz częściej jest podawane w tak atrakcyjnej formie, że zaczyna nam się mylić z dobrem – zauważył.

We wtorek z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. – Nie wiem i nie mam odwagi mówić czym jest Kościół. Ale wiem, że nie byłabym tym, kim jestem, gdyby nie Kościół – mówiła. Przyznała, że wiara przychodziła do niej „falami” i w swoim życiu miała okresy poszukiwań. Cieszyła się też z obecności tylu ludzi młodych na tego typu spotkaniu. – To, że tylu was tu jest i że przyjeżdżacie co roku, też jest dla mnie wielką nauką. Ja od was też czerpię. Dziękuję wam za to, bo to daje mi siłę. Mamy wspaniałą młodzież– mówiła aktorka.

Tegoroczne Franciszkańskie Spotkania Młodych trwa od 22 do 28 lipca. Jego hasło brzmi: „Projekt Mesjasz – Ocaleni”.

 

KAI

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.