Polish English Italian

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY „A” 2019-12-29

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
 2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.
 3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracje od 16j.
 5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
 7. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 8. Różaniec 1 stycznia odmawia Róża MB Rodzicielki, zaś w niedzielę Róża MB Różańcowej
 9. Bóg zapłać za ofiary z niedzieli inwestycyjnej.
 10. W ramach ogólnodiecezjalnej modlitwy adoracyjnej w intencji świętych powołań kapłańskich, zakonnych , misyjnych oraz o naszą otwartość na działanie Ducha Świętego, kolej na naszą parafię. W najbliższą sobotę adoracja od godziny 8j. Jesteśmy zaproszeni wszyscy choć na chwilkę w ciągu dnia na spotkanie z Jezusem

 

 

4 NIEDZIELA ADWENTU „A” 2019-12-22

 

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Bez solidnego przygotowania tj. spowiedzi, refleksji nad swym życiem, pragnieniu zjednoczenia się z Bogiem trudno mówić o prawdziwym świętowaniu. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ew. wg św. Łk), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w tradycji, miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 4. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.
 5. W poniedziałek i wtorek ostatnie Roraty. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.
 6. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o solidne porządki.
 7. Różaniec w Boże narodzenie przed sumą poprowadzi Róża MB Rodzicielki, w Szczepana Róża Św. Józefa a w Niedzielę Świętej Rodziny Róża św. Antoniego.
 8. W liturgii wspominamy:
 • 26 XII – św. Szczepan, 1 z 7 diakonów Kościoła jerozol, 1 męczennik za wiarę. Poświęcenie owsa na sumie.
 • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa. Msza z poświęceniem wina.
 • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda. Obrzęd błogosławienia małych dzieci.
 1. Intencje mszalne:
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i opłatkowe na fundusz p. organisty. W następną niedzielę Św. Rodziny pamiętajmy o inwestycjach parafialnych.

 

III NIEDZIELA ADWENTU „A” 2019-12-15

 1. Od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół jest pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów Św. Pawła : „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
 3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. To pierwsze, podstawowe i naturalne środowisko chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
 4. W najbliższy wtorek 83. ur. pap. Franciszka –polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 5. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 16j.
 6. Przygotowując się do Świąt, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Nie bądźmy tymi, którzy chcą wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 7. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Św. Anny.
 9. W tym roku za obsadzanie i ubieranie choinek i kościoła na święta jest odpowiedzialny Rejon VIII.

 

2 NIEDZIELA ADWENTU „A” 2019-12-08 UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 1. Kościół trwa na modlitwie, której przewodniczką po kilku tygodniach Adwentu jest Maryja Niepokalana. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię, świtem o 6.30 i wieczorem o 17j, z naszymi dziećmi skupionymi na rozważaniach o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
 2. Dziś po sumie w procesji różańcowej do figury Niepokalanej, podziękujemy Maryi na Jej matczyną opiekę nad parafią i polecimy Jej modlitwom przed Bogiem, naszą przyszłość.
 3. Druga niedziela Adwentu to Dzień Modlitw za Kościoły na Wschodzie. Ofiarami do puszek wspieramy ich dzieło ewangelizacji.
 4. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 16j.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek- Akcja Katolicka; środa- o 16j ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 16.00- schola i na Mszy św. KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
 8. Intencje mszalne:
 9. Święta coraz bliżej. Wkrótce przy stole wigilijnym połamiemy się opłatkiem. Upraszajmy Bożego błogosławieństwa, by ten poświęcony chleb łamany w naszych rękach otwierał serca na drugiego człowieka.
 10. W tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi przedświąteczne w dekanacie kańczuckim. W naszej parafii w najbliższą sobotę od godziny 14- 17j z przerwą od 15.30- 16.00. W kaplicy św. Mikołaja od 14j , zaś po spowiedzi Msza św. Czas płynie szybko wiec nie zostawiajmy nawrócenia na ostatnie godziny Adwentu.

 

1 NIEDZIELA ADWENTU „A” 2019-12-01

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Postaramy się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Pogłębimy naszą świadomość, by zdać sobie sprawę z tego, czym jest Eucharystia i jak powinna kształtować nasze życie.
 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni będą bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Odnówmy i umocnijmy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Wpatrujmy się w Maryję, najpiękniejszy wzór adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela, naśladując Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 3. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach, codziennie o godz. 6.30 oraz 17j, nasze dzieci, młodzież i dorosłych. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. Pamiętajmy o lampionach.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami od 16j. W piątek od 7j pojedziemy do naszych chorych. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W pierwszą sobotę Różaniec Fatimski. W modlitwach oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. W kaplicy obchodzimy odpust.
 5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy o 9j wręczenie dzieciom komunijnym medalików Niepokalanej. Po sumie procesja różańcowa do figury Niepokalanej.
 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.
 1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 100 zł na szopkę. Proszę kolejną grupę o posługę.
 2. Spotkania formacyjne: wtorek o 16j- ministranci; piątek o 15.30j- schola i KSM na Mszy i po Mszy.
 3. Intencje modlitewne dla Róż Żywego Różańca: Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią. Aby Chrystus, Wcielone Boże Słowo, przemieniał karmiących się Jego Słowem i Ciałem.
 4. Dziś wspieramy ofiarami nasze Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień ofiarami do puszek pomożemy Kościołom na Wschodzie.
 5. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za pamięć o potrzebach parafii.

 

34 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2019-11-24

 1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

 1. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Z radością pragnę poinformować wspólnotę parafii, że Ks. Abp na prezesa oddziału AK w Sieteszy mianował na kolejną kadencję p. Renatę Drewniak. Spotkania naszej wspólnoty odbywają się w 2 wtorek miesiąca.
 2. Bóg zapłać za troskę o piękno świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
 3. Spotkania formacyjne: środa o 16j- ministranci; czwartek na Mszy św.- klasa VII; o piątek o 16j schola i KSM
 4. Szykujmy lampiony. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kolejny Adwent.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest już kolejny nr MGN.
 6. W sobotę, 30 XI – patronuje nam św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
 7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Alicję Czajkowską. Wieczny odpoczynek…
 8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Michała Archanioła.
 9. Bóg zapłać za ofiary serca złożone z okazji niedzieli inwestycyjnej.
 10. W imieniu naszego p. Organisty Tomasza, serdecznie zapraszam młodzież i dorosłych, rozkochanych w muzyce i śpiewie, mających słuch muzyczny, poczucie rytmu i przede wszystkim pragnienie wspólnego śpiewania, do współtworzenia Chóru Parafialnego. Nie przewidujemy castingu, indywidualnych przesłuchań. Chętnych zapraszamy w piątek po Mszy św.

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” - 17 listopada 2019

 

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 2. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę roku liturgicznego. To święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 4. W tygodniu patronują nam:

18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 1. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych: codziennie po Mszy wieczornej i w niedzielę po sumie.
 2. W czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 3. Spotkania formacyjne: wtorek o 16.00 – kandydaci na ministrantów, środa – Grupa Biblijna, piątek o 16.00 - schola, na Mszy św. KSM.
 4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Józefa BORATYN i Danutę Czajkowską. Wieczny Odpoczynek…
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Cuda i łaski Boże.
 6. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 7. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela listopada - inwestycyjna. Pamiętajmy o ofiarach na potrzeby naszej parafii. Za dotychczasowe, w imieniu całej wspólnoty, składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20190-11-10

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Włączmy się z troską w te intencje podczas sprawowanej Eucharystii 11 listopada.
 4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. W modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego polecamy naszych zmarłych wypisywanych w tegorocznych wypominkach, w niedzielę po sumie, zaś w tygodniu po Mszy św.
 5. W I czwartek adoracja Pana Jezusa od 16j.
 6. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; środa- o 16j kandydaci na ministrantów; piątek o 16j schola i KSM a w niedziele po 9-tce- spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 7. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Alicję BĄCAL. Wieczny odpoczynek…
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 10. W tygodniu wspominamy:
 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, bp.
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), bp połocki obrz. Wsch., zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 1. Intencje mszalne:
 2. Bóg niech błogosławi wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają prace przy naszej świątyni. Cieszymy się, że tak miło został przyjęty pierwszy Kalendarz Parafialny. Niech służy i przypomina, że do Boga należy czas, a my mamy uczyć się go mądrze i owocnie przeżywać. Wszystkim współpracownikom jak i wolontariuszom tego dzieła wyrażam uznanie i podziękowania. Zgodnie z intencją, ofiary stanowią cegiełkę na prace przy świątyni. Kalendarzy mamy więcej; zachęcamy by je przekazać bliskim, także poza naszą parafią.
 3. Ogłoszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych/ również na tablicy ogłoszeniowej.
 4. Jesienne Katechezy dla Narzeczonych naszego dekanatu w Kańczudze 15 listopada/ ogłoszenie.

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-11-03

 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. oraz w niedziele po sumie.
 4. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli/ kilka GN z płytą oraz kalendarz Rolników.
 5. Spotkania formacyjne: środa o 16j- ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 16j- schola , na Mszy św. klasa VIII i KSM.
 6. W I czwartek miesiąca adoracja od 16j.

7.Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele oraz ofiarę 160 zł na remont szopki. Prosimy kolejną grupę o posługę. Pamiętajmy, że grupa sprzątająca troszczy się o porządek przy i w kontenerach koło cmentarza. Przy okazji przypominamy, że nie należy wrzucać do kontenerów ziemi i zwiędłych czy zmrożonych kwiatów. Zanieśmy je za kaplicę w róg cmentarza- na pryzmę, oddzielając od plastikowych doniczek.

 1. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 2. Intencje dla Wspólnot Żywego Różańca: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania. O życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do Pana w minionym roku. O Boże błogosławieństwo dla Dobrodziejów parafii oraz wspólnotę parafialną.
 3. Wszystkim Ofiarodawcom z Uroczystości Wszystkich Świętych, którzy wsparli hojnie plany wykonania mensy ołtarzowej i kilku ławek do kaplicy cmentarnej, wdzięcznie omadlamy. Serdeczne podziękowania kieruję także w stronę przeprowadzających kwestę na cmentarzu. To piękny gest dla dobra całej wspólnoty.

Dziękuję również za ofiary z niedzieli inwestycyjnej.

 

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-10-27

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych.
 3. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych na kartkach wypominkowych, które można zabrać z balasek. W int. poleconych w wypominkach, będziemy modlić się na Koronce od 2 listopada.
 4. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca
 5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Sumie uroczysta procesja z relikwiami na cmentarz parafialny. Zapraszamy rodziców do zachęty skierowanej do dzieci i młodzieży, aby wzięły udział w procesji w przebraniu, które będzie najwierniejszą kopią jakiegoś świętego.
 6. W sobotę Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 7j, 7.45 oraz 17j. Różaniec fatimski o 16.00
 7. Porządkujemy groby swoich bliskich. Nie zapomnijmy o przygotowaniu naszych serc. Spotkania przy grobach niech będą otulone głęboką modlitwą.
 8. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 9. Jak co roku, we Wszystkich Świętych, wolontariusze- przedstawiciele różnych stanów, będą kwestować przy wejściach na cmentarz i przy kaplicy. Ofiary przeznaczymy na mensę ołtarzową do kaplicy i wykonanie ławek.
 10. Pięknie dziękuję grupie z Lipnika, oczywiście w imieniu parafii, za porządek w kościele. Proszę kolejną grupę o posługę.
 11. Szczęśliwie zakończyliśmy prace przy dociepleniu sklepienia naszego kościoła. Na dniach przyjdzie faktura do zapłaty.
 12. Podziękowania kieruję także w stronę panów Jana Grządziela i Wojciecha Kulasa, którzy rozłożyli na skarpie agrotkaninę pod nasadzenia.
 13. Różaniec w piątek przed sumą poprowadzi Róża Królowej Korony Polskiej a w niedzielę NMP Niepokalanej.
 14. Intencje mszalne:
 15. Dziś niedziela inwestycyjna. Dziękuję serdecznie Ofiarodawcom, dzięki, którym możemy prowadzić kolejne prace przy świątyni.
 16. Wspólnotę parafii zapraszamy w poniedziałek o 10j., na uroczyste dziękczynienie w 10 lecie nadania naszej szkole imienia Św. Jadwigi Królowej.

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-10-20

 1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – to pytanie może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Modlitwą wspólnoty i osobista otoczmy wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszek na potrzeby misji.
 3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
 4. Spotkania formacyjne: środa- o 16j ministranci, na Mszy św. klasa VI; piątek o 16j schola i KSM oraz na Msz św. klasa VII.
 5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych.
 6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Podziękowania kieruję ku wszystkim wolontariuszom, którzy odpowiedzieli na apel o porządkowanie naszego cmentarza.
 9. Różaniec z a tydzień poprowadzi Róża Zwiastowania NMP.

10.Naszą modlitwą otaczajmy pracujących przy kościele i wykonujących ocieplenie sklepienia.

 1. Dziękując składane ofiary na tacę inwestycyjną i kilka wpłat bankowych , proszę o dar serca w ostatnią niedziele miesiąca.

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-10-13

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. We wtorek w Dzień Dziecka Utraconego oddamy Panu Bogu rodziny.
 4. Zapraszamy do udziału w Różańcu codziennie po Mszy św.. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 5. We czwartek adoracja pana Jezusa od 16j.
 6. Pracowników służby zdrowia otoczymy modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 9. Spotkania formacyjne: środa- o 16j ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 16j- schola I KSM.
 10. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Rodzicielki.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy
 1. Zapowiedzi przedślubne drugie: Wojciech Antoni CYRAN z Sieteszy i Beata Katarzyna TERCHA z Brzozowa.
 2. Za tydzień Pielgrzymka Dzieła Pomocy powołaniom do Archikatedry Przemyskiej.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje parafialne. Zaraz po 20 października rozpoczniemy docieplanie stropu kościoła i końcowe prace w kaplicy.
 4. Proszę o zgłoszenie się kogoś z parafian, do wywiezienia odpadów organicznych zza kaplicy, za odpłatnością. Pamiętajmy o segregacji i zabieraniu śmieci z cmentarza. 19 października od 8j sprzątanie cmentarza- czujmy się zaproszeni wszyscy.

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-10-06

 1. Bogu dziękujemy za dar kolejnej uroczystości odpustowej we wspólnocie, której patronuje Matka Zbawiciela w tytule Królowej Różańca Świętego. Maryja podpowiada podając różaniec, co jest najlepszym lekarstwem na często niełatwą codzienność i przyszłość świata. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzajmy i umacniajmy naszą wiarę. Zapraszamy na wspólne Zdrowaśki u boku Maryi Matki. Serdecznie dziękuję kapłanom naszego dekanatu za udział w odpuście, szczególnie ks. Adamowi- proboszczowi z Hadli za dzisiejsze Słowo, które odpustowo wprowadza nas w misje parafialne, które rozpoczniemy za rok.
 2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła.
 3. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy we wspólnocie wiernych.
 4. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 16j.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia cała Polska zbierając ofiary do puszek, wspiera Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; środa o 16j- kandydaci i Grupa Biblijna; czwartek- katecheza chrzcielna; piątek o 16j- schola i KSM. W sobotę o 10j, Kongres Biblijny w Łańcucie Farze.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Wojciech Antoni CYRAN z Sieteszy i Beata Katarzyna TERCKA.
 10. Bóg zapłać za ofiary kwartalne oraz złożone w kościele, z przeznaczeniem na inwestycje parafialne.

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-09-29

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 2. Porządek nabożeństw różańcowych: poniedziałek po Mszy o 18j, we wtorek na uroczystej Nowennie o 17j, od środy przechodzimy na czas zimowy czyli o 17j, w niedziele o godz. 15j.
 3. We wtorek gościmy w naszej wspólnocie Ks. bpa Stanisława Jamrozka. Poświęci różańce dzieciom komunijnym oraz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z adoracjami od 16j. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. W piątek od 7j z kapłańską posługą odwiedzimy chorych. W sobotę Różaniec Fatimski.
 5. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę oddamy cześć przez ucałowanie jej relikwii.
 6. Spotkania formacyjne: środa o 16j- ministranci; piątek o 16- schola i KSM.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Intencje dla Róż Żywego Różańca: Aby tchnienia Ducha Św. wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele. O dary Ducha Świętego dla pasterzy kościoła. O pogłębienie wiary i żywe świadectwo zaangażowania w życie parafii dla młodego pokolenia naszej parafii.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
 1. Pamiętajmy o zbliżającej się niedzieli inwestycyjnej i ofierze naszego serca dla parafii.

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-09-22

 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 2. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w niedziele po Mszy o 9j. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę po sumie.
 3. Spotkania formacyjne: środa o 17j- kandydaci oraz Grupa Biblijna; piątek o 17j- schola i KSM.
 4. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, kapucyna, stygmatyka, obdarzonego zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.

W piątek św. Wincentego à Paulo (1581-1660), francuskiego kapłana, opiekuna ubogich i założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

W sobotę św. Wacława (ok. 907-929), księcia czeskiego, propagatora chrześcijaństwa, męczennika.

 1. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 17j.
 2. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Bogumiła Rudnickiego, Śp. Stanisławę Piórkowską, Śp. Zdzisława Ryznara. Wieczny odpoczynek….
 4. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Św. Józefa.
 5. Osoby wyjeżdzające z naszej parafii na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Krosna, prosimy aby oczekiwały na autobus w sobotę o 8.15 pod Groszkiem. Można wziąć ze sobą parasol i jakieś krzesełko.
 6. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o wsparciu funduszu inwestycyjnego parafii z racji ostatniej niedzieli miesiąca.
 7. Otaczamy dziś modlitwą i wspieramy materialnie naszego Gościa misjonarza ks. Wojciecha Szpylmę, który posługuje pośród nas od wczoraj. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania, dzielenie się Słowem Bożym i doświadczeniem głoszenia Ewangelii na Jamajce.

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-09-15

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 2. Kościół obchodzi dziś dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. To zachęta, by korzystać z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września. Zachęcamy do udziału nauczycieli i wychowawców z naszej parafii.
 4. Spotkania formacyjne: wtorek- o 17j, kandydaci z kl.VI, po Mszy z klasy VII; środa- o 17j ministranci; czwartek- o 17j kl. VIII; piątek- o 17j schola i KSM; niedziela po Mszy o 9j- kandydaci do bierzmowania.
 5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 6. Rodzicom naszych kandydatów do bierzmowania serdecznie dziękuję za trud uporządkowania skarpy, obcięcie żywopłotów, oczyszczenie kostki wokół kościoła i głównej alei. Naszej młodzieży za wczorajszą przedpołudniową pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
 • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca 28.10.2019 do Krosna.

 

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-09-08

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
 2. Z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, także naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
 3. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 17j.
 4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek po Mszy św.- AK; środa- Grupa Biblijna; piątek o 17j- schola i KSM; w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9j- kandydaci do bierzmowania
 6. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wesprzemy Diecezjalne Radio FARA.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Antoniego .
 8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej oraz książeczek z obrazkami na wszystkie niedziele roku.
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności Śp. Janinę ŻYŁA. Wieczny odpoczynek…
 10. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 11. W najbliższych dniach przyjmijmy wysłanników Rady Parafialnej. Będą przyjmować ofiary kwartalne.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary przygotowujące nasze inwestycje parafialne.
 13. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. To także szczególny dzień modlitw w naszej Archidiecezji…

Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych do różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w sobotę, 14 września 2019 r. po uroczystej Mszy św. przy Krzyżu Misyjnym.

            Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, raniące Chrystusa i Jego Kościół. Niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej i ojczyźnianej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Modlitwą obejmijmy sprawę powołań w Archidiecezji.

            Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych. Apel o łączność modlitewną przekażmy również osobom chorym, cierpiącym. Zachęcamy wszystkich, by stosowne modlitwy przeżyli także w gronach rodzinnych, przy domowych lub przydrożnych kapliczkach z wizerunkami krzyża.

 

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-09-01

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o 9.00.
 4. Z racji uroczystej Nowenny w najbliższy wtorek spotkajmy się ze św. Antonim przy Chrystusie. Mamy tak wiele spraw, których sami nie rozwiążemy, czy planów, które potrzebują Bożego błogosławieństwa. Rozpoczniemy różańcem biblijnym o 17j. O ile pogoda nie ulegnie zmianie, przy Źródełku.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracje Pana Jezusa od 17j. W piątek od 7j odwiedzimy naszych chorych. Pamiętajmy o umożliwieniu chorym stałej posługi duszpasterskiej i zgłoszeniu ich w zakrystii. W sobotę zaprasza nas Matka Jezusa na kolejny Różaniec Fatimski o 17j.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Pamiętajmy w modlitwie o naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
 7. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Młodszym czytelnikom polecamy nowy powakacyjny numer MGN.

Wychodzimy naprzeciw rodzicom odpowiedzialnym w pierwszym rzędzie za przekaz wiary swym dzieciom i proponujemy na kolejny rok serię obrazków na każdą z niedziel i pierwsze piątki wraz z książeczką w cenie 5 złotych. Obrazki będą przysługiwać tym, którzy wyrażą chęć stałego uczestnictwa.

 1. Intencje różańcowe: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wypracowali program ochrony mórz i oceanów. Za nauczycieli, wychowawców i katechetów- o odwagę i wierność w przekazywaniu ewangelicznej prawdy. O Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele i kaplicy oraz za ofiarodawców.
 2. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Św. Anny.
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Jadwigę Więckowską. Wieczny odpoczynek…
 4. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na tacę inwestycyjną.
 5. Kalendarz wydarzeń parafialnych na najbliższy czas:
 • 10.2019- gościmy na uroczystej Nowennie ks. bpa Stanisława Jamrozka, który udzieli s. bierzmowania naszej młodzieży/ spotkanie organizacyjne rodziców w najbliższą niedzielę po Mszy o 9j, zaś młodzież zapraszam w sobotę na Mszę św.
 • 09.2019- będziemy gościć i mam nadzieję wesprzemy ks. Wojciecha Szpylmę, misjonarza z Jamajki
 • 10.2019- Odpust ku czci MB Różańcowej odbędzie się w niedzielę. Będzie to jednocześnie I etap przygotowania do Misji Parafialnych planowanych na ostatni tydzień października 2020r.
 • Katecheza chrzcielna: w czwartek przed 2 niedzielą miesiąca, która jest niedzielą chrztów.
 • Przygotowanie do s. małżeństwa/ katechezy i konferencje, w naszym dekanacie, w dekanalnej Poradni Rodzinnej w Kańczudze.
 • Niebawem grono czytających Słowo Boże w czasie liturgii niedzielnych i świątecznych poszerzy się o wiele nowych osób. Wielkim pragnieniem naszym jest, by włączyło się w to dzieło jak najwięcej osób. Od jakiegoś czasu proponuję włączenie się do takich grup, których w zamierzeniu w każdym z rejonów będzie kilka. Każda z osób będzie miała wcześniej wyznaczony termin i godzinę posługi. To wspaniała okazja, by ożywić swą wiarę i stać się odpowiedzialnym za liturgię.
 • Wszystkim nam zależy na dobru młodego pokolenia. Prosimy Was Drodzy Rodzice, aby wśród najróżniejszych zajęć, którymi jest wypełniony czas waszych dzieci, nie zabrakło miejsca dla Boga w posłudze ministranckiej, scholi, Żywym Różańcu czy KSM.

 

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 sierpnia 2019

 1. Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
 2. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:

26 VIII – Matka Boża Częstochowska,

27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,

28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,

29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

 1. W poniedziałek w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Podczas adoracji spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej. Bardzo prosimy, by nie odkładać Spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż rano w dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będzie już takiej możliwości. Prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o skorzystaniu z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 3. Różaniec w niedzielę przed sumą poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
 4. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 5. Bóg zapłać także wszystkim ofiarodawcom, którzy z racji ostatniej niedzieli miesiąca wspierają potrzeby inwestycyjne naszej wspólnoty. Obejmujemy Was także pamięcią modlitewną.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” - 18 sierpnia 2019

 

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi, dlatego z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych także w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.
 3. W czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

 1. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 2. Bóg zapłać również za składane ofiary na cele parafialne
 3. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Cuda i łaski
 5. Za tydzień ostatnia niedziela sierpnia. Pamiętajmy o ofiarach na potrzeby naszej parafii. Za dotychczasowe, w imieniu całej wspólnoty, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezji Przemyskiej oraz 19. Dożynkach Województwa Podkarpackiego, które odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. w Markowej, na placu przy Centrum Kultury Gminy Markowa. (konieczność zgłoszenia delegacji do 19 sierpnia)

PROGRAM: 9.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem przy kościele; 10.15 – Program przygotowujący do uroczystości; 11.00 – Uroczysta MSZA ŚWIĘTA dziękczynna za zbiory z poświęceniem wieńców dożynkowych na placu przy Centrum Kultury Gminy Markowa; 13.00 – Część oficjalna z elementami obrzędowymi; 15.00 – Występy Zespołów Artystycznych; 19.00 – Zabawa taneczna

 1. Zapraszamy mieszkańców Sieteszy do udziału w akcji poboru krwi organizowanej w niedzielę 25 sierpnia w godz. 9.00-13.00. Krew będzie można oddać w Krwiobusie przy OSP w Sieteszy.

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-08-11

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte wg porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjnie błogosławieństwo kwiatów i ziół.
 4. W przyszłą niedzielę o 15j, dożynki w Sieteszy.
 5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 6. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
 • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz Rusi.
 1. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Do grupy 35 ofiarodawców dołączyło w ostatnią niedzielę 6 rodzin.

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20190-08-04

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 2. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. To dzień szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Antoniego. O ile pogoda pozwoli, zapraszamy na różaniec biblijny do Źródełka na godzinę 18.00.
 3. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Juliana Płaza. Wieczny odpoczynek…
 6. Intencje różańcowe: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”; Za zniewolonych nałogami, o dar wyzwolenia. O Boże błogosławieństwo dla parafii. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 7. W tygodniu patronują nam:
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
 1. Bóg zapłać tym, którzy rozumieją potrzeby parafii i podzielili się swymi dobrami materialnymi ze wspólnotą…

 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-07-28

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie wystawienie Pana Jezusa od 17j. Odwiedziny chorych w piątek od 7j. W sobotę Różaniec fatimski.
 3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
 4. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
 5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 6. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
 • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 1. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary z racji niedzieli inwestycyjnej.

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-07-21

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Dziś szczególnie modlimy się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów zaraz po sumie. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy polskich.
 4. We czwartek zapraszamy na chwile adoracji Pana Jezusa od 17j.
 5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
 1. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
 2. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Niepokalanie Poczętej.
 3. Chciałem choć w kilku słowach wyrazić wielką wdzięczność p. Krzysztofowi Statkowi, za wykonanie schodów i płyty przy wejściu do domu parafialnego wraz z fragmentem docieplenia i ułożeniem kabla. Ofiarował swej wspólnocie parafialnej tydzień ciężkiej pracy. Dobro wróci jeszcze hojniej wraz z Bożym błogosławieństwem.
 4. Przed nami ostatnia niedziela lipca, tzw. inwestycyjna. Pamiętajmy o dołączeniu do wspólnego wysiłku remontowania naszej pięknej świątyni.
 5. Na kolejny rozpoczęty już tydzień naszego życia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-07-14

 1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się przez gesty, ale i sposób postrzegania ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 2. We czwartek cotygodniowa, godzinna adoracja Pana Jezusa od 17j.
 3. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę. Dobrze byłoby przyciąć żywopłoty.
 4. Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej.
 5. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
 6. Za tydzień z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się za wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych, wypraszamy łaski bezpiecznego docierania do celu i modlimy się za ofiary tragicznych wypadków. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów po sumie.
 7. We wtorek NMP z Góry Karmel, popularne wspomnienie MB Szkaplerznej.
 8. Bóg zapłać za kilka kolejnych ofiar na inwestycje parafialne.

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-07-07

 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala nasze serca nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 2. We czwartek adoracja Pana Jezusa od 17j. Zapraszamy do cichego trwania przy Mistrzu.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
 • 12 VII – św. Brunon z Kwerfurtu (974-1009), bp misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.
 1. Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej, odprężenia przy dobrej lekturze i formacji wiary.
 2. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 190 zł na remont szopki. Proszę o posługę kolejną grupę. Przypominam o skoszeniu trawy po obu stronach alei głównej.
 3. Intencje Żywego różańca: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa. O gorliwość w posłudze dla wszystkich posłanych do głoszenia Ewangelii. Za rodziny naszej parafii.
 4. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Zwiastowania NMP.
 5. Zapowiedzi przedślubne drugie:
 • Michał WOŁOSZYN z Sieteszy i Katarzyna STANOWSKA z Żurawiczek
 • Wojciech ZYMA z Lipnika i Emilia DOBROWOLSKA z Orelca par. Bóbrka k. Soliny
 1. Zachęta do udziału w Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej.
 2. Serdeczne podziękowania dla Ofiarodawców na rzecz inwestycji. Przypominam, że w tym roku wyznaczyliśmy sobie zadanie ocieplenia stropu naszej świątyni.

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-06-30

 1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codzienności. Wszystkim życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 3. Od 1 lipca zmienia się plan Mszy Św. w naszym kościele. W poniedziałki, środy i piątki odprawiamy o 7j rano zaś wtorki, czwartki i soboty o 18j.
 4. W najbliższy pierwszy wtorek miesiąca uroczysta Nowenna do św. Antoniego przy Źródełku, poprzedzona różańcem biblijnym o 18j. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca msze o 18j, poprzedzone adoracjami a w sobotę Różańcem Fatimskim. Odwiedziny chorych w piątek od 7j rano.
 5. Czas wakacyjnego wypoczynku to okazja do poczytania dobrych książek. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o dyżur. Przypominam o skoszeniu trawy po obu stronach alei głównej. Także za ofiarę 50 zł na remont szopki od przygotowujących 2 ołtarz.
 7. Różaniec za tydzień przed suma poprowadzi Róża MB Rodzicielki.
 8. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 • Michał WOŁOSZYN z Sieteszy i Katarzyna STANOWSKA z Żurawiczek
 • Wojciech ZYMA z Lipnika i Emilia DOBROWOLSKA z Orelca par. Bóbrka k. Soliny

Zapowiedzi przedślubne drugie:

 • Jakub IWANOWSKI z par. św. A. Boboli w Lublinie i Angelika Agnieszka SOLARZ z Sieteszy
 • Michał JAMROŻY z par. Ducha Św. w Przeworsku i Urszula Maria KURYŁO z Sieteszy
 • Łukasz DYRKACZ i Dominika Anna TARASIŃSKA z Sieteszy
 1. Ofiarodawcom niedzieli inwestycyjnej składam serdeczne Bóg zapłać. To już dobry czas, aby zabezpieczać od strony finansowej nasze prace przy świątyni.

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2019-06-23

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją.
 2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 3. We czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Pana Jezusa od 17j.
 4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Odpust w Łopuszce M.
 5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w Siedleczce. Wspieramy ofiarami Stolicę Apostolską.
 6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę. Dobrze byłoby wykosić trawę po obu stronach głównej alei.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Różańcowej.
 10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 • Jakub IWANOWSKI z par. św. A. Boboli w Lublinie i Angelika Agnieszka SOLARZ z Sieteszy
 • Michał JAMROŻY z par. Ducha Św. w. w Przeworsku i Urszula Maria KURYŁO z Sieteszy
 • Łukasz DYRKACZ i Dominika Anna TARASIŃSKA z Sieteszy
 1. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Niebawem przystąpimy do prac przy ociepleniu stropu naszej świątyni. Proszę wszystkie rodziny o solidną mobilizację, abyśmy mogli zrealizować kolejny etap prac.

 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA „C” UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2019-06-16

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej drogami naszej parafii. Msze św. o 7.00 i 9.00 z procesją. Nie będzie Mszy o 11j. Włączmy się wszyscy w procesję. W tym roku przejdziemy główną aleją do skrzyżowania przy „Groszku” na Kolonię. Propozycje miejsc na ołtarze:

- I ołtarz: przy początkowych zabudowaniach na Kolonii

- II ołtarz: na górce k. państwa Świetlików

- III ołtarz: w okolicach państwa Wigluszów

- IV ołtarz: na górce przy pizzerii

Banery do poszczególnych ołtarzy do odebrania u p. kościelnego w zakrystii.

 1. Podczas trwania oktawy Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła.
 2. We środę o 7.45 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Prosimy rodziców, aby przypomnieli dzieciom o stanie łaski uświęcającej.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa.
 4. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: GN, MGN, Niedzieli, Arki.
 6. Różaniec w Boże Ciało poprowadzi Róża MB Różańcowej a za tydzień Róża Św. Józefa.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby inwestycyjne parafii.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO „C” 2019-06-09

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Św., który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. W Pięćdziesiątnicę Kościół odkrywa swe misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę po krańce ziemi.
 2. Nasze dziękczynienie jest zwielokrotnione, bo zostaliśmy obdarowani łaską odpustu Bożego, w imieniny naszego Patrona św. Antoniego z Padwy. Serdeczne podziękowania dla ks. profesora Andrzeja Garbarza z bratniej diecezji rzeszowskiej za posługę hojnego siania Bożego Słowa w nasze serca. Kapłanom posługującym w konfesjonale i Wam Drodzy czciciele Św. Antoniego z wspólna modlitwę.
 3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do codziennej modlitwy słowami Litanii.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 5. Spotkania formacyjne: wtorek- AK; środa o 17j ministranci; piątek o 17j schola i KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół i przygotowanie do odpustu parafialnego. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Antoniego Padewskiego. Jak co roku spotykamy się na Mszy św. w gronie nauczycieli i uczniów naszej szkoły o godz. 8.00 przy Źródełku. Zapraszamy też wszystkich czcicieli do wspólnej modlitwy. Udział w wieczornej Mszy Świętej święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 10. Zapowiedzi przedślubne drugie:
 • Robert Alfred HAWRO i Natalia Teresa FOŁTA z par. Sietesz.
 • Konrad JACHYRA z par. Nowa Wieś i Jolanta KUCHA z par. Sietesz.
 1. Pielgrzymka piesza do Częstochowy. Info na gazetce.
 2. Podziękowania odpustowe.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO „C” 2019-06-02

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. to wydarzenie Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego odprawiając Nowennę.
 3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie odmawiamy Litanię i Akt poświęcenia się Sercu Jezusowemu.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od 7j.
 5. Spotkania formacyjne: środa- o 17j ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 17j schola i KSM
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę przed odpustem. Proszę o wykoszenie traw na parkingach i wokół kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia.

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Antoniego KURYŁO. Wieczny odpoczynek…
 2. Intencje Żywego Różańca: Za kapłanów, aby przez skromność życia angażowali się w posługę potrzebujących. Za dzieci i młodzież- o dobre przeżycie wakacji. Za parafię.
 3. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Św. Antoniego.
 4. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 • Robert Alfred HAWRO i Natalia Teresa FOŁTA z par Sietesz.
 • Konrad JACHYRA z par. Nowa Wieś i Jolanta KUCHA z par. Sietesz.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną z ostatniej niedzieli.
 2. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego, miejmy nadzieję przy Źródełku. Zapraszamy na różaniec biblijny o 17j.
 3. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego. Proszę o przygotowanie figur i feretronów do procesji.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCY C 2019-05-26

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
 4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O 17j Różaniec fatimski.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Spotkania formacyjne: wtorek- AK; środa – o 17j ministranci i Grupa biblijna; piątek o 17j schola i KSM.
 8. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża św. Anny.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska
 • 31 V – święto Nawiedzenia NMP
 1. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji niedzieli inwestycyjnej.
 2. Jutro dzieci rocznicowe udają się z ks. wikariuszem Pawłem, w pielgrzymkę do M. Bożej do sanktuarium w Borku.

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCY C 2019-05-19

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Jutro rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka.  We czwartek adoracja od 17j.

 1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem. W| tym tygodniu omadlamy dzieci rocznicowe.
 2. Spotkania formacyjne: środa o 17j ministranci; piątek o 17j schola i KSM.
 3. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę..
 4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Bogdana KOT. Wieczny odpoczynek…

8.Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Fatimskiej.

 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 1. Bóg zapłać za składane ofiary serc dla parafii. Za tydzień ostatnia niedziela maja, tzw. inwestycyjna.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCY C 2019-05-12

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela i rozpoczynający się Tydzień Modlitw o Powołania jest szczególną okazją do wołania o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. W naszych sercach gości radość . Dziewięcioro naszych dzieci po raz pierwszy doświadcza spotkania z Chrystusem w Sakramencie Eucharystii. To jeden z najważniejszych etapów życia wiary. Jednocześnie ciągłe zaproszenie do trwania w przyjaźni z Bogiem przez całe życie. Jako wspólnota mamy im w tym dopomóc przez piękne świadectwo życia. Nabożeństwo majowe o 15j, ofiarujemy w intencji dzieci Komunijnych i ich rodzin. Rozpoczyna się tzw. Biały Tydzień.
 3. Za tydzień na sumie modlić się będziemy z dziećmi przeżywającymi swą rocznicę spotkania z Chrystusem w Komunii św.
 4. Spotkania formacyjne: wtorek- o 17j klasa VI SP i Akcja Katolicka; środa o 17.00 ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 17j- schola i KSM.
 5. Bóg zapłać za troskę o świątynię. Proszę kolejną grupę o posługę.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na fundusz inwestycyjny parafii.
 2. W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję Rodzicom i dzieciom komunijnym za dar ołtarza. Jest nim piękny ornat z haftem Chrystusa Zamrtwychwstałego.

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCY C 2019-05-05

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. Z okazji Niedzieli Biblijnej zapraszamy dzisiaj do udziału w nabożeństwie słowa Bożego po Majówce o 15j.
 3. Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad Ewangelią wg św. Jana. Lektura słowa Bożego codziennie po Mszy Świętej. Zachęcamy do czynnego włączenia się w odczytywanie Słowa Bożego.
 4. Rozpoczynają się matury. Zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętych.
 5. W pierwszy wtorek maja przy Źródełku, o ile pogoda pozwoli, uczcimy uroczyście św. Antoniego. Różaniec biblijny o 17j, po nim Msza św.
 6. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
 7. Już od kilku dni w całej Ojczyźnie trwają Majówki. Zachęcamy do wspólnej modlitwy- śpiewu litanii, także przy kapliczkach.
 8. Przyszła, czwarta niedziela Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, to wzmożona modlitwa w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 9. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 9 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższa niedzielę. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 16j. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziny dzieci komunijnych.
 10. Spotkania formacyjne: środa o 17j ministranci i Grupa Biblijna; piątek o 17j schola i KSM.
 11. Bóg zapłać za troskę o świątynię i ofiarę 100zł na remont szopki. Prosimy kolejną grupę o posługę. Przy tej okazji podziękowania kieruję ku rodzicom dzieci kl. II SP, którzy ofiarnie pracowali nad upiększeniem otoczenia świątyni przed Komunią.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13.Zapowiedzi przedślubne drugie: Gabriela PŁAZA z Lipnika i Marcin WĘGRZYN z Dębowa

 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności Śp. Jana BAR. Wieczny odpoczynek…
 2. Intencje różańcowe: Aby Kościół w Afryce przez zaangażowanie wiernych był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla kontynentu. O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 3. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 4. Bóg zapłać moderatorowi Bractwa Ratowania Dusz Czyśćcowych ks. jakubowi Kruczkowi z dzisiejszą posługę..
 5. Dziękuję serdecznie za pamięć o potrzebach parafii z racji niedzieli inwestycyjnej.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO C 2019-04-28

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa Jezusa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Święto Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Zapraszamy serdecznie na Godzinę Miłosierdzia o 15j. Pan Jezus obiecał wielkie łaski przywiązane do udziału z czystym sercem w godzinie swej śmierci. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
 2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12.01. 2002 r.).
 3. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 4. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po Mszach św. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski z niedzielnym porządkiem odprawiania Mszy św. Majówka o 15j. Po niej odwiedziny chorych.
 6. Nabożeństwa w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca według stałego planu z adoracjami od 17j. W sobotę nabożeństwo fatimskie.
 7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 • Gabriela PŁAZA z Lipnika i Marcin WĘGRZYN z Dębowa.
 1. We środę o 17j zbiórka ministrantów.
 2. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 3. Różaniec 3 maja odmówi Róża NMP Królowej Korony Polskiej, w niedzielę Róża Nieustającej Pomocy.
 4. W przyszłą niedzielę zaprosiliśmy z kazaniami diecezjalnego moderatora Bractwa Ratowania Dusz Czyśćcowych ks. Jakuba Kruczka z Przemyśla. Pragniemy czynnie włączyć się w pragnienie Jezusa ratowania dusz przed piekłem.
 5. Dziś ostatnia niedziela kwietnia/ inwestycyjna. Bóg zapłać za pamięć o potrzebach parafii.

 

 

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.