Polish English Italian

 

4 NIEDZIELA ADWENTU „C”- 2015-12-20

 

 

 

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Może jeszcze na znak oczekiwania, przyjść na roraty- tak niewiele ich już zostało. Kjeszcze z sakramentu Bożego miłosierdzia przed świętami. Adresujemy te słowa do wracających do domów, zza granicy i pracujących na zmiany.
 2. Zakończenie rorat z dziećmi we środę o 17j.
 3. Maryja biegła z pośpiechem, nieść pomoc krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla potrzebujących – wspomóżmy to dzieło, dzieląc się swoimi świątecznymi zakupami. Jest jeszcze kilka świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – to szczególny wieczór roku, tak bliski każdemu. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę i przenieśmy to pojednanie na każde serce człowieka spotykanego w codzienności. Całym sercem i w gronie całej rodziny śpiewajmy kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę.
 5. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt- święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa na sumie( proszę nie rzucać zbożem po kościele). W piątek nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świąt. Osobom z rejonu IV za obsadzenie choinek i okrycie krzewów na zimę. Ofiarodawcami choinek w ty roku byli: rodzina Wołoszyn, Rewer, Majcher i Machlarz z Chodakówki. Dziękuję Joannie Bartoszowi Dusza oraz Agnieszce Czechowicz za dekorację i nowe stroiki. Pani Annie  i Adamowi Kulas oraz Alicji i Markowi Brudek za ofiarowanie wystroju choinki w nawie Matki Bożej i prace przy wykonaniu nowych zasłon do kościoła.
 7. Różaniec w Boże Narodzenie poprowadzi Zwiastowania, w sobotę Róża Królowej Korony Polskiej w niedzielę Róża Niepokalanej.
 8. Odwiedziny przedświąteczne chorych w poniedziałek od 8j. Proszę zgłaszać jeszcze chętnych.

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia od Sieteszy Dolnej. Byłoby pięknie spotkać się na kolędzie z  całą rodziną.
 2. Serdeczne podziękowania za ofiary na ogrzewanie, kaplicę i organy.

 

 

 

 

 

 

 

3 NIEDZIELA ADWENTU „C”- 2015-12-13

 

 

 

 

 

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc.
 2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na roraty.
 3. Dzisiaj wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat- wprowadzenie stanu wojennego.  Pamiętajmy o ofierze złożonej z życia na ołtarzu Ojczyzny. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  1. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w Wigilię. Rada parafialna roznosi już blisko tydzień, opłatki na wigilijny stół. Zwyczajowo ofiary składane przy tej okazji, przeznaczamy na fundusz organistowski.
  2. Spotkania formacyjne: wtorek- o 16j ministranci; środa- o 16j schola i Grupa biblijna; piątek- KSM; niedziela po 9tce- rodzice dzieci komunijnych.
  3. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę na dekoracje świąteczne. Proszę kolejną grupę.
  4. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Rodzicielki.

 

 1. Cieszy, że wśród różnych domowych potrzeb i wydatków, znajdujemy możliwości pomocy bardziej potrzebującym, składając w przedsionku kościoła, do wspólnej paczki nasze dary. Akcję przeprowadzamy do samej Wigilii. Dołączmy się, mamy czas do świąt. Zachęcamy również do nabycia świec Caritas.
 2. Bóg zapłać za ofiary na remont organów( popatrzmy w górę- mamy już wszystkie detale upiększające prospekt; są już w pełnej krasie). Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i kaplicę.
 3. Przypominamy o terminie spowiedzi świątecznej: 19 grudnia, sobota, w godz. 14- 17j. W kaplicy od 15. 30- 16j.
 4. Ze względu na potrzebę przeniesienia cięższych elementów naszej szopki, proszę jutro na 9ą, kilku mężczyzn o pomoc panu kościelnemu. W piątek zaś rejon IV o obsadzenie choinek.

 

 

 

 

 

 

 

2 NIEDZIELA ADWENTU „C”- 2015-12-06

 

 

 

 1. W 2 adwentową niedzielę  woła Św. Jan Chrzciciel: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem w sakramencie pokuty i pojednania.
 2. Ta niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Św. można ich wesprzeć materialnie,  ofiarą do puszek.
 3. W przedświątecznych dniach Adwentu, rozbudzajmy w sobie chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a wolontariusze z naszej Caritas wystawili w przedsionku kościoła kosze na żywność dla najbardziej potrzebujących. Idąc na roraty, czy niedzielną Mszę, przynośmy jakiś produkt do tej wspólnotowej paczki. To wspaniałe ćwiczenie się w uczynkach miłosierdzia.
 4. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcimy i wręczymy dzieciom komunijnym medaliki NMP.Zapraszamy na Msze św., podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Corocznie, z wdzięcznością za uratowanie naszej miejscowości od zagłady wojennej, pielgrzymujemy do figury Niepokalanej. Po Eucharystii procesja różańcowa.
 5. Tego dnia rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku, choćby w internecie. Kto może, powinien być na wspólnej modlitwie.
 6. Na gazetce jest wywieszona bardzo istotna informacja dotycząca możliwości zyskiwania odpustów dla siebie i za zmarłych z racji Jubileuszowego Świętego Roku Miłosierdzia.
 7. Przypominamy o roratach: o 7. 30 oraz z udziałem dzieci z rozważaniami o 17j/ nie wstydźmy się nosić lampionów.
 8. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa o16j.
 9. Spotkania formacyjne: wtorek- Akcja Katolicka; ministranci; piątek- o 16j schola i KSM.
 10. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 230zł, tym razem na przygotowanie dekoracji świątecznych. Posługę skończyła już Chodakówka. Proszę o dalsze przejęcie dyżurów.
 11. Wtorkowy różaniec poprowadzi Róża MB Niepokalanej, w przyszłą niedzielę Róża MB Różańcowej.
 12. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: Abyśmy wszyscy doświadczali Bożego miłosierdzia a potrzebujące rodziny w Jezusie znalazły nadzieję; Byśmy stali się apostołami miłosierdzia.

 

 1. Bardzo dziękuję za dotychczas złożone ofiary na ogrzewanie kościoła. Podziękowania również za ofiary na zapłatę za remont organów i naszą przyszłoroczną inwestycję- kaplicę cmentarną.
 2. Jest już kilka zgłoszeń z choinkami. Brakuję jeszcze kilka. Proszę o kontakt w przypadku chęci ofiarowania ich do kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

1 NIEDZIELA ADWENTU „C”- 2015-11-29

 

 

 

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
 2. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy:

 

 • dorosłych każdego poranka o godz. 6.30 ; będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 6.00.
 • dzieci od jutra czyli poniedziałku, od godz. 17j- roraty z rozważaniami

 

 1. Jeszcze jutro modlitwy wspominkowe za naszych bliskich zmarłych.
 2. We wtorek zapraszamy na uroczystą Nowennę do św. Antoniego, rozpoczynaną różańcem biblijnym.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami od godz. 16.00. Posługa chorym w piątek od 7. 30. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Około 16. 30 odmówimy różaniec fatimski.
 4. Spotkania formacyjne: środa: o 16j ministranci oraz po Mszy katecheza chrzcielna i Grupa biblijna; czwartek: o 16j schola; piątek: o 16j klasa II gimn. oraz KSM
 5. Mikołaj w sobotę o 14j kościele parafialnym dla ministrantów, scholi oraz wszystkich chętnych, którzy skontaktują się wcześniej za pośrednictwem kapłana ze św. Mikołajem.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża św. Józefa.
 8. Intencje różańcowe: O rozwiązanie problemu terroryzmu i uchodźców w Europie; O dobre duchowe przygotowanie naszych rodzin do B. Narodzenia i spotkania z Bogiem w wieczności

 

 1. Bóg zapłać za ofiary za ogrzewanie kościoła, organy i kaplicę.
 2. Można już nabywać świece wigilijne w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Zapraszamy wszystkich Parafian, do udziału w tegorocznych roratach. 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA „B”- 2015-11-21

 

 

 

 1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, przy sądzie żywych i umarłych.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ich działalność wzmacnia życie parafii, diecezji ,Kościoła powszechnego i pogłębia życie duchowe.
 3. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Adwentu – poświęcenie świecy roratniej.
 4. Tradycyjnie w I Niedziele Adwentu Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dziełą Pomocy Dzieciom pod hasłem „Głodni Miłosierdzia!”. W 2015r. zebrane w diecezji fundusze pomogły m.in.: ok. 1200 dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym oraz 200 dzieciom z Ukrainy skorzystać z kolonii letniej; 8000 dzieci i młodzieży zostało obdarowanych tornistrami wypełnionymi przyborami szkolnymi; 145 dzieci codziennie korzysta z posiłków w świetlicach socjoterapeutycznych. Można już nabywać świece w cenie od 5zł. Każdy, kto przezwycięży egoizm i podzieli serce przyczyni się do wzrostu miłości!
 5. Spotkania formacyjne: piątek o 16j schola i KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie świątyni oraz organy i kaplicę.

 

 

 

 

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-11-15

 


1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
2. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. To święto patronki KSM.
3. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas Mszy św. będziemy polecać Bogu siostry klauzurowe, poświęcające życie modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
4. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii wezmą udział w obchodach święta patronalnego w katedrze przemyskiej.
5. Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także p. organista i schola z racji przypadającego wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. biskupiej.
6. Spotkania formacyjne: wtorek- o 16j ministranci; środa- Grupa biblijna; piątek- o 16j schola i KSM; w niedzielę po Mszy o 9j- rodzice dzieci komunijnych.
7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
8. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Młodzieżowa.
9. W najbliższy piątek będzie możliwość skorzystania z pomocy Caritas. Przewidywany jest transport jabłek. Odbiór będzie możliwy na głównym parkingu kościelnym. Potrzebny będzie nr pesel odbiorcy.
Od godz. 8j pod remizą, strażacy rozdają jabłka i marchew.
10. Tegoroczny Adwent zbiegnie się z początkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski oraz nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia. Już dziś zapraszamy na roraty, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Redakcja MGN przygotowała cieszące się wielką popularnością, materiały zatytułowane „Drzewo Życia”, które pomogą w przygotowaniu się naszym dzieciom do Bożego Narodzenia.

 

  

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-11-08

 

 

 

 1.  
  1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.
  2. Kończy się tydzień naszej szczególnej pomocy zmarłym poprzez ofiarowanie im przez nas odpustu zupełnego. Ale wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Mamy jeszcze możliwość ofiarowania za zmarłych zyskanych przez nas odpustów cząstkowych i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  3. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji papieża Franciszka.
  4. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Gorąco zapraszamy na Mszę św.
  5. We czwartek, cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 16j.
  6. Spotkania formacyjne: wtorek- ministranci o 16j oraz Akcja Katolicka; środa- schola o 16j; piątek- KSM
  7. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 90 zł na kaplicę. Proszę kolejną grupę.
  8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża dziecięca.
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy w uroczystość Wszystkich Świętych, nawiedzili nasz cmentarz parafialny, i złożyli ofiarę na remont kaplicy cmentarnej, składam wielkie Bóg zapłać. Udało się zebrać złotych. To kolejny krok w stronę  rozpoczęcia prac.
  10. Dziś o 15. 45 z parkingu głównego, zapowiadany wyjazd do kina.
  11. Trwa wzmożony ruch na cmentarzach, również na naszym. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu porządku na cmentarzu. Niebawem będziemy uprzątać zeschnięte lub zmrożone chryzantemy, pamiętajmy o ich składowaniu za kaplicą- jednak nie rzucajmy koło kontenerów.

 

            

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH „B” 2015-11-01

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętych niedzielny a po sumie procesja na cmentarzu, połączona z modlitwą uwielbienia za świętych oraz o naszą świętość oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych.
 2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularne Zaduszki. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7. 00, 7. 30 oraz 17. 00 z nabożeństwem wypominkowym.
 3. Odpusty za zmarłych:

 

- wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;

 

- wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.

 

 1. We wtorek zapraszamy na uroczystą nowennę do św. Antoniego i różaniec o 16j.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami od 16j. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 7. 30.
 3. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 4. Spotkania formacyjne: wtorek- AK; środa- o 16j ministranci i Grupa biblijna; piątek o 16j schola i KSM.
 5. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę. Dziękuję serdecznie części młodzieży z klasy III gimn. za piękną posługę wobec wspólnoty na cmentarzu.
 6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża św. Anny.
 7. W najbliższą niedzielę (8 XI), parafia organizuje wyjazd do kina na film „Czy naprawdę wierzysz?”. Wyjazd z parkingu głównego o godz. 15. 45. Koszt 20 zł w tym bilet i przejazd autobusem. Zapisy do piątku.
 8. Kolejny rok w dzisiejszą uroczystość, przeprowadzana jest kwesta na remont naszej kaplicy cmentarnej. Wszystkim Ofiarodawcom  i wolontariuszom, składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2015-10-25

 

 1. Chrystusa przywraca wzrok niewidomemu. Jest obiecanym Mesjaszem, Panem i Zbawicielem, Najwyższym Kapłanem jak Melchizedek. W nim złóżmy naszą ufność.
 2. W środę – święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale różaniec niech będzie naszą codziennością.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej niedzielny, po sumie odbędzie się procesja z pięcioma stacjami na cmentarzu  i modlitwą różańcową o nasze uświęcenie i pokój wieczny dla zmarłych.
 5. Prosimy też o zainteresowanie się także grobami duszpasterzy parafii i grobami opuszczonymi.
 6. W tych dniach składamy ofiary na wypominki, które rozpoczniemy po Zaduszkach. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek, by uniknąć przekręceń. To jedna z form pomocy duszom w czyśćcu. Inną jest ofiarowanie zyskanych przez nas odpustów. Zachęcam do spowiedzi, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Anna SZMUC.
 8. Spotkania form: wtorek- ministranci; środa o 16- kl. II g.; piątek o 16- schola i KSM.
 9. Dziękuję Parafianom, którzy odpowiedzieli swą obecnością, na prośbę o pomoc w sprzątaniu cmentarza. Proszę o zwracanie uwagi na porządek na cmentarzu.
 10. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 11. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża św. Michała Archanioła.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych w 2 niedzielę listopada. Jednak od najbliższej niedzieli modlimy się w następujących intencjach: Abyśmy potrafili się otworzyć na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, również z tymi, którzy mają inne niż my przekonania. Za przeżywających żałobę po bliskich zmarłych, o łaskę ukojenia bólu i nadzieję oraz Boże miłosierdzie dla dusz cierpiących w czyśćcu.

 

 1. Z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy i odesłaliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia 775zł. Również Bóg zapłać za składane dziś ofiary z okazji niedzieli inwestycyjnej. Do spłaty należności za remont organów pozostało nam już tylko 16 tys. złotych.
 2. Jest już nowy nr MGN. Ciszy, że zwiększyła się chęć jego czytania. Proszę dorosłych  o naśladownictwo…
 3. 12.  Kolejny rok w dzisiejszą uroczystość, przeprowadzana jest kwesta na remont naszej kaplicy cmentarnej. Wszystkim Ofiarodawcom  i wolontariuszom, składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA B”- 2015-10-18

 

 1. Dziś Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Wspieramy misje i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi.
 2. Modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.
 3. We czwartek rocznica uroczystego rozpoczęcia  pontyfikatu św. Jana Pawła II.
 4. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci.  Na balaskach są wyłożone kartki wspominkowe.
 5. Jak co roku prosimy o porządkowanie grobów swych bliskich na cmentarzu i zapraszamy na parafialne sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 8j. Przy okazji prośba segregację śmieci i jeśli to możliwe zabieranie ze sobą szkła czy plastiku. Nie wrzucajmy do kontenera traw i chwastów.
 6. Spotkania formacyjne: wtorek- o 16j klasa I gimn. i Akcja Katolicka; środa- ministranci oraz Grupa biblijna; piątek o 16j schola i KSM, spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w niedzielę po Mszy o godz. 9. 00.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę wobec wspólnoty.
 8. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Fatimskiej.

 

 1. Uroczystości odpustowe i udzielenie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania za nami. Bóg niech będzie uwielbiony. Rodzicom młodzieży dziękuję za porządki wokół świątyni, przygotowanie wystroju kościoła a w imieniu parafii za dar Mszału Rzymskiego. Podziękowania kieruję również w stronę wszystkich posługujących w czasie wspomnianej liturgii i ofiarodawcach na rzecz remont organów.

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-10-11

 

Odpust MB Różańcowej

 

 1. Dziś kolejny, XV Dzień Papieski. Od 2001r. piękny sposób propagowania nauczania św. Jana Pawła II i niesienia pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
 2. We wtorek o godz. 7. 00 Msza św. z udziałem uczniów  i nauczycieli naszego Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego z okazji święta patrona szkoły i Dnia Edukacji Narodowej. Wieczorem zapraszamy na różaniec fatimski i nowennę do św. Antoniego.
 3. W piątek roczn. sakry biskupiej ks. Abpa Józefa Michalika. Pamiętajmy w modlitwie.
 4. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Modlitwami i ofiarami pomagamy misjom w Kościele. Ogarniemy modlitwą również pracowników służby zdrowia z racji przypadającego święta ich patrona – św. Łukasza.
 5. W tym tygodniu wspominamy: 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, kapucyna, cenionego kaznodzieję, poszukiwanego spowiednika i kierownika dusz, pisarza religijnego i założyciela wielu zgromadzeń zakonnych; 15 X – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, karmelitanki z Avila i reformatorki swojego zakonu oraz mistyczki; 16 X – św. Jadwigi Śląskiej, księżnej, wzorowej żony i matki siedmiorga dzieci, troskliwej opiekunki ubogich i chorych, fundatorki szpitali; 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.
 6. Spotkania formacyjne: środa- o 16j  ministranci; czwartek- klasa I gimn.; piątek- o 16j schola i KSM.
 7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do odpustu i bierzmowania. Rodzicom oraz młodzieży za ofiary i dar ołtarza- nowy Mszał Rzymski. Dekoracja jest piękna, było wiele pracy- Bóg niech będzie uwielbiony. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Fatimskiej.

 

 1. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom, którym leży na sercu piękno liturgii, za Wasze ofiary na remont naszych organów.
 2. Serdeczne podziękowanie z zapewnieniem modlitwy dla ks. Bpa Stanisława Jamrozka za przewodniczenie naszej modlitwie odpustowej i bierzmowanie naszej młodzieży.

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-10-04

 

 1. Trwa miesiąc różańcowy. Słyszymy dziś o nierozerwalności małżeństwa. Z troską naucza o niej papież Franciszek obchodzący dziś imieniny. Wspierajmy go oraz małżeństwa i rodziny odmawianym różańcem.
 2. To także dobra okazja do zainteresowania się różami Żywego Różańca w parafii. Wielu z nas należy do róż, ale zachęcamy do włączenia się w modlitwę. Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Proszę o informację o chęci włączenia się. Wystarczy wziąć udział w zmianie tajemnic raz w miesiącu oraz codziennie odmawiać wylosowaną na zmianie jedną tajemnicę.
 3. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: O rozwiązanie problemu uchodźców; Aby odmawianie różańca prowadziło do postępu duchowego i piękniejszego życia; O błogosławieństwo w pracach remontowych. Różaniec za tydzień: Róża MB Różańcowej.
 4. Jutro św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr MB Miłosierdzia, sekretarki i apostołki Bożego Miłosierdzia, kanonizowanej przez Jana Pawła II w roku 2000. Po liturgii ucałowanie jej relikwii.
 5. Różaniec codziennie po Mszy o godz. 17j z wyjątkiem najbliższego pierwszego wtorku i uroczystej Nowenny do św. Antoniego, którą rozpoczniemy od 16j.
 6. W piątek okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem dla bliskich naszych kandydatów od godz. 15j. Jeśli są przeszkody, to prosimy wyspowiadać się w ciągu tygodnia.
 7. W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. To pamiątka zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Uroczystości odpustowe przeniesione są na niedzielę 11. X.2015r. Tego dnia powitamy pośród nas ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który udzieli na sumie naszej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 8. W dniu odpustu XV Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży czyli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Spotkania formacyjne: środa- o 16j obowiązkowe spotkanie dla ministrantów zaś  po Mszy klasa II gimn.; czwartek- schola o 16j; piątek- KSM
 10. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę o dalszą posługę. Rozpoczyna się nowa kolejka.
 11. We środę porządkowanie otoczenie świątyni przed odpustem i bierzmowaniem w godz. 8- 12 oraz 14- 18j.
 12. Dzięki Bożej pomocy i ofiarności możliwy jest remont naszych organów. Ofiarodawcom i wszystkim życzliwym sprawie serdeczne Bóg zapłać.
 13. Parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę Dzieła Pomocy Powołaniom do katedry w Przemyślu 24 października br. Zapraszamy.
 14. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem z ks. Dziekanem w poniedziałek o godz. 16. Obecność obowiązkowa.

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-09-27

 

 1. Słowo Boże tej niedzieli wzywa do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych.
 2. Jutro św. Wacława, męczennika, króla czeskiego, patrona Czech i katedry wawelskiej
 3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła, ogranicza wpływ szatana w życiu.
 4. We środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Św. z języków oryginalnych na powszechnie wówczas znany łaciński. Grupa Biblijna zaprasza we środę na mini Maraton Biblijny godzinę po Eucharystii. Na Mszy św. odbędzie się uroczyste rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy rodziny, krewnych i znajomych.
 5. W tym tygodniu od czwartku zmiana porządku odprawiania Mszy św. na czas zimowy. W pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, adoracje od 16.00.  Posługa chorym w piątek od 7. 30.
 6. W czwartek początek nabożeństw różańcowych. Do soboty zaraz po adoracji. W kolejne dni po Mszach. W niedziele o godz. 15j. Wiernych chorych, pracujących na zmiany, zachęcamy do odmawiania różańca w domach.
 7. W piątek, wspomnienie św. aniołów stróżów. Rozpoczną się rekolekcje zamknięte przed bierzmowaniem. Proszę wspólnotę o dar modlitwy dla młodych i prowadzących
 8. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.
 9. Spotkania formacyjne: środa- o 17j ministranci i Grupa biblijna; piątek- o 16j schola.
 10. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 11. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.
 12. Do zakończenia prac przy naszych organach pozostało już kilka tygodni. Prace postępują bardzo szybko. Zamontowana jest już nowa szafa organowa. Oczyszczony, zaimpregnowany prospekt organowy, przygotowane do pozłocenia elementy ram i filunków. Wypraszajmy pokorną modlitwą Boże błogosławieństwo dla wykonawców oraz Ofiarodawców. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane z racji niedzieli inwestycyjnej.

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-09-20

 

 1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.
 2. Dziś i w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.
 4. W środę św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 5. Spotkania formacyjne: środa o 17j- ministranci, zaś po Mszy klasa II gimn.; piątek- KSM; w przyszłą niedzielę prosimy rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym przyjmą I Komunię św.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 8. Zapowiedzi przedślubne drugie:

 

Leszek OGRYZEK, s. + Bolesława i Marii Rożek, ur. 21. 05. 1978r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Lucyna MAZIARZ, ur. 07. 07. 1982r. w Radymnie, c. Stefana i Kazimiery MIELNICZEK, stanu wolnego, z parafii Skołoszów.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na remont naszych organów. Staramy się za wszystkich sił, aby na nasz odpust MB Różańcowej ukończyć wszelkie prace. Bóg zapłać, także za wpłaty na remont kaplicy cmentarnej.
 2. 26 września w Miejscu Piastowym odbędzie się kolejna pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz pielgrzymka czcicieli Serca Jezusowego do katedry w Przemyślu z okazji 250 lecia ustanowienia święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po sumie.

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-09-13

 

 1. Rozpoczynamy V Tydzień Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przeżywać go będziemy pod hasłem: Wychowywać do pełni człowieczeństwa. Liturgia słowa podpowiada nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.
 2. Dziś po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Zaś z ich rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy o 9j.
 3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża jest niewygodny i często odrzucany, Tym bardziej życiem ukazujmy miłość do krzyża.
 4. We wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych, cierpiących i potrzebujących w naszej parafii. (Na wspólną modlitwę podczas Mszy św. zapraszamy członków Szkolnego Koła Caritas i Caritas parafialną).
 5. We czwartek o 17j cotygodniowa okazja do spotkania z Jezusem w adoracji.
 6. W czwartek 17 września data, której nie wolno Polakowi zapomnieć- przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W modlitwach będziemy polecać wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
 7. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Uczniów naszej szkoły i szkół średnich, zapraszamy na Mszę św. Prosimy , aby na katechezie potwierdzić księdzu swoją obecność, ponieważ po Mszy św. przewidujemy świąteczne ognisko i zabawy.
 8. Spotkania formacyjne: środa o 17j ministranci po Mszy lektorzy i Grupa Biblijna; piątek o 17j schola i KSM.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP  Niepokalanie Poczętej.
 10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

 

Leszek OGRYZEK, s. + Bolesława i Marii Rożek, ur. 21. 05. 1978r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy i Lucyna MAZIARZ, c. Stefana i Kazimiery MIELNICZEK, ur. 07. 07. 1982r. w Radzmnie, stanu wolnego, z parafii Skołoszów.

 

 1. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę wobec wspólnoty.
 2. Wspominając ostatnią kwestę na Caritas, pragnę podziękować za dar serca. Przesłaliśmy 1308zł.
 3. Dziękuję również za ofiary, z których ratujemy kolejny skarb naszej świątyni- organy oraz na przyszły remont naszej kaplicy cmentarnej.

 

23 NIEDZIELA  ZWYKŁA  „ B” 2015-09-06

 

 1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
 2. We wtorek – święto Narodzenia NMP, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej.
 3. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.
 4. Spotkania formacyjne: poniedziałek: po Mszy św. klasa III gimn. raz I średnia/ obecnośc obowiązkowa; wtorek: Akcja Katolicka; środa – o 17j klasa I gimn. i ministranci  o 18.00 ; piątek – schola o 17.00; oraz KSM.
 5. Jest już powakacyjny nr MGN. Zachęcamy do prenumeraty. Od następnej niedzieli dzieci będą otrzymywać obrazki pomagające lepiej przeżywać spotkanie z Bogiem w liturgii.
 6. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: O solidarność Europy z uchodźcami i rozwiązanie problemów imigrantów. O Boże błogosławieństwo dla wszystkich wspólnot rozpoczynających formację. Aby dzieci i młodzież w szkole zdobywały wiedzę i karność.
 7. Różaniec  w niedzielę przed sumą poprowadzi  Róża NMP Królowej Korony Polskiej.
 8. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 45zł na kaplicę. Proszę kolejną grupę o posługę.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na remont organów oraz kaplicę cmentarną.
 10. Serdecznie dziękujemy p. Krystynie DRYLA z Rzeplina za duży kwiat ofiarowany parafii.
 11. Ogłoszenie społeczne: Dyrekcja, pracownicy i uczniowie ZS Technicznych w Łańcucie zapraszają absolwentów na obchody 70-lecia szkoły, dnia 7. 11. 2015. Szczegóły na stronie szkoły i w sekretariacie.
 12. Dziś wspomniana przed kilkoma tygodniami kwesta na Caritas Przemyską, skierowana na leczenie p. Adama Zająca, u którego zdiagnozowano  czerniaka złośliwego po kilku latach leczenia. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Wolontariuszy z naszej parafialnej Caritas i Szkolnego Koła Caritas proszę o posługę kwestowania.

 

22 NIEDZIELA  ZWYKŁA  „ B” 2015-08-30

 

 1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn.
 2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami z naszej wspólnoty parafialnej, którzy podjęli trud podążania do sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce.
 3. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły. Wszyscy rozpocznijmy nowy rok szkolny z Panem Bogiem.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami Najświętszego Sakramentu od 17.00. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek od godz. 7.30.
 5. Również we wtorek pierwszy w tym miesiącu, uroczysta nowenna do św. Antoniego przy Źródełku. Rozpoczniemy o godz. 18.00 różańcem biblijnym.
 6. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w naszej parafii 11 października z sumą odpustową o godz.11. 00, pod przewodnictwem ks. Bpa sufragana Stanisława Jamrozka, z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 7. Rekolekcje zamknięte przed bierzmowaniem 2-4.10.2015.
 8. Spotkania formacyjne: środa – ministranci i lektorzy o 18.00 obowiązkowo; środa – Grupa biblijna; piątek – schola o 16.00; oraz KSM
 9. Różaniec  w niedzielę przed sumą poprowadzi  Róża MB Częstochowskiej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Śp. Edward KURYŁO i Śp. Maria MAGOŃ. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu:
 11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE DRUGIE: Jan Sylwester OLBRYCHT, s. Stanisława i Janiny DREWNIAK, ur. 27.12 1984 w Łańcucie, stanu wolnego z Lipnika i Barbara Maria LONC, c. + Tadeusza i Zofii Stęk, ur. 24.11.1982 w Przeworsku stanu wolnego z Lipnika.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont organów w kwocie 820 zł oraz na remont kaplicy 100 zł

 

20 NIEDZIELA  ZWYKŁA  „ B” 2015-08-16

 

 1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.
 2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego. Jednym z przejawów tej miłości jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w celu ratowania ludzi od niego uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez nich decyzji o leczeniu odwykowym. Innym wyrazem naszej miłości bliźniego może być zaangażowanie się w zorganizowanie właściwego wypoczynku dla młodzieży i dzieci pozbawionych możliwości wyjazdu na wakacje. Musimy przemyśleć te sprawy i podjąć konkretne działania.
 3. 17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce.
 4. 20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny.
 5. 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne.
 6. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy społeczeństwa polskiego.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp Stanisława KOT Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 8. Różaniec  w niedzielę przed sumą poprowadzi  Róża MB Rodzicielki.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont organów w kwocie 290 zł i na kaplicę cmentarną w wysokości 50 zł.
 2. Przypomnienie , że w ostatnią niedzielę sierpnia wyruszamy na piesza pielgrzymkę do Jodłówki. W dalszym ciągu można się zapisywać. Będzie też możliwość wyjazdu na samą Mszę św. autokarem, oczywiście po wcześniejszym zapisie. Wyjście 30 sierpnia w niedzielę o godz. 6. 00 z głównego parkinu kościelnego. Msza św. odpustowa o 11. 30. Proszę o wzięcie małego plecaczka, wody, jakiegoś prostego posiłku, potrzebnych leków, przede wszystkim dobrych i sprawdzonych butów, nakrycia głowy, w razie niepogody peleryny. Część pielgrzymów pieszych (ok. 35 osób), będzie mogła skorzystać w drodze powrotnej z autobusu( proszę potwierdzić w zakrystii). Pozostałych prosi się o indywidualne zorganizowanie powrotu.Pielgrzymka do Jodłówki jest obowiązkowa dla kandydatów do sakramentu bierzmowania obu klas, w ramach duchowego przygotowania.

 

19 NIEDZIELA  ZWYKŁA  „ B” 2015-08-09

 

 1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
 2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.
 3. 11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
 4. 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii
 5. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż.
 6. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”. Równocześnie informujemy o możliwościach pomocy parafii osobom uzależnionym od alkoholu, a także osobom współuzależnionym.
 7. Różaniec w sobotę przed sumą poprowadzi Róża MB Różańcowej , natomiast w niedzielę przed sumą Róża św. Józefa Oblubieńca NMP
 8. Zapowiedzi przedślubne drugie:

 

Tomasz Jacek CWYNAR, s. Piotra i Cecylii SZYLAR, ur. 13.07.1986 w Łańcucie, stanu wolnego z Markowej i Katarzyna Anna WRONA, c. Zbigniewa i Ewy GAWEŁ, ur. 08.06.1988 w Przeworsku, stanu wolnego z Sieteszy.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont organów w kwocie 100 zł

 

 1. Przypomnienie , że w ostatnią niedzielę sierpnia wyruszamy na piesza pielgrzymkę do Jodłówki. W dalszym ciągu można się zapisywać. Będzie też możliwość wyjazdu na samą Mszę Św. autokarem lub busem, oczywiście po wcześniejszym zapisie

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-08-02

 

 1. Osiemnastą niedzielą w ciągu roku, a zarazem pierwszą sierpnia, rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus.
 2. We wtorek na 18ą, zapraszamy do Źródełka na kolejną uroczystą Nowennę do św. Antoniego. Rozpoczniemy różańcem biblijnym. W liturgii dnia św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów.
 3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W czwartek i piątek adoracje o godz. 17. 00.
 5. W sobotę św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Śp.  Kazimierz CZYŻ i Śp. + Maria HENDZEL.  Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę  o posługę.
 8. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: O Boże błog. w posłudze ks. Abpa Józefa i o jego przyszłego następcę; Za zniewolonych przez nałóg pijaństwa i inne uzależnienia, o dar wolności i uzdrowienia; O Boże błog. w pracach remontowych.
 9. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Tomasz Jacek CWYNAR, s. Piotra i Cecylii SZYLAR, ur. 13. 07. 1986r. w Łańcucie, stanu wolnego z Markowej i Katarzyna Anna WRONA, c. Zbigniewa i Ewy GAWEŁ, ur. 08. 06. 1988r. w Przeworsku, stanu wolnego z Sieteszy.
 11. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na remont organów w kwocie 900zł i przyszły kaplicy cmentarnej, na którą zebraliśmy 1350zł.
 12. W ostatnią niedzielę sierpnia wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Jodłówki. Już od dziś można się zapisywać. Będzie też możliwość wyjazdu na samą Mszę św. autokarem lub Busem, oczywiście po wcześniejszym zapisie.

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-07-26

 

 1. Wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Czytania mówią o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.
 2. Wczwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa o 17. 00. Zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 4. Za tydzień w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.
 5. Blisko sierpień. Pasterze apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas, czy do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czy urządzania wesel bez alkoholu. Tam gdzie nałóg, tam cierpienie.
 6. We środę św. Marty, siostry Łazarza i Marii, znanej z Ewangelii. Jest patronką gospodyń domowych i hotelarzy ; w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpana, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patrona rekolekcji i ćwiczeń duchownych; w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, założyciela Redemptorystów.
 7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża św. Antoniego Padewskiego.
 8. Dziękuję za troskę o kościół i ofiarę 200zł na kaplicę. Proszę kolejną grupę  o posługę.
 9. Intencje mszalne: do czwartku włącznie trwają msze gregoriańskie za Śp. Teresę.

 

PN     7. 00  + Teresa/ greg.

 

WT     18. 00 + Marian/ 23r., + Anna, + Bolesław, + Tadeusz, + Stanisława KUŹNIAR

 

ŚR       7. 00 + Tadeusz

 

CZ      18. 00 + Bolesław WIGLUSZ

 

SO      Kaplica 17. 00            + Stanisława KOŁOTYŁO/ od wnuków

 

18. 00 + Julian/ 21r., + Jadwiga INGLOT

 

ND      7. 00    + Leon BĄCAL, + Maria, + Władysława

 

 9. 00 + Halina, + Jan, + Joanna/ 4r. INGLOT

 

11. 00 Za Parafię

 

Dziś ostatnia niedziela miesiąca, toteż Bóg niech wynagrodzi za złożone dziś i w tych dniach ofiary na remont organów i kaplicy cmentarnej.

 

Na dni wytężonej pracy na roli, czy czas wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-07-19

 

 1. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Jezus dobry Pasterz troszczy się i o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
 2. Jutro błog. Czesława, prezbitera z przełomu XII i XIII w. I dziś możemy uczyć się od niego wierności naszemu powołaniu.
 3. We środę, św. Marii Magdaleny, nazywanej „Apostołką Apostołów” z uwagi na to, że zaniosła im radosną wiadomość o zmartwychwstaniu Chrystusa, którego spotkała w poranek wielkanocny.
 4. W czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17j. W liturgii św. Brygidy, szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy. Wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku JPII ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.
 5. W piątek św. Kingi, dziewicy, pochodzącej z Węgier, znanej jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu
 6. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.
 7. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w niedzielę po sumie, na parkingach kościelnych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary do wystawionych puszek– jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 8. Przyszła niedziela niech nam upłynie pod znakiem wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 9. We środę o 19j spotkanie Grupy Biblijnej.
 10. Bóg zapłać za troskę o porządek w świątyni. Proszę kolejną grupę o posługę.
 11. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Św. Anny.
 12. Dziękuję serdecznie za złożone dziś i w tygodniu ofiary z przeznaczeniem na remont organów i przyszły remont kaplicy cmentarnej. Pamiętajmy z racji zbliżającej się ostatniej niedzieli lipca o ofiarach na te cele.
 13. Niech Bóg nam Wszystkim błogosławi…

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-07-12

 

 1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich.
 2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
 3. Jutro świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.
 4. We środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju.
 5. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Proszę rejon VI o  wykoszenie trawy na skarpie kościoła, małym parkingu i wokół organistówki.
 8. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Fatimskiej.
 9. Aktualnie trwają prace remontowe naszych kościelnych organów. Część piszczałek jest już po impregnacji, wiele zostało wyprostowanych i zabezpieczonych. To ogromnie cieszy, gdy prace posuwają się naprzód. Pamiętajmy o darach serca na ten cel, by nie brakło nam środków na jego ukończenie. Dziękuję również za ofiary na kaplicę cmentarną.
 10. Zapraszam serdecznie na codzienną Eucharystię. Intencji jest wciąż wiele, choćby podziękowanie za pielgrzymkę Papieża Franciszka do Ameryki Łacińskiej; dobrą pogodę; włączenie się w duchową pielgrzymkę na Jasną Górę i wiele innych. Zachęćmy nasze dzieci, przyjdźmy z wnukami. 

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-07-05

 

 1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Wszyscy zechciejmy z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.
 2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Bądźmy czujni.
 3. Jutro wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej. W środę św. Jana z Dukli, patrona naszej archidiecezji. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.
 4. W najbliższy wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Wszystkich czcicieli zapraszam na plenerową modlitwę przy naszym Źródełku. Rozpoczniemy o godz. 18j różańcem biblijnym i modlitwami nowennowymi, zaś ok. 19j spotkamy się z Chrystusem w Eucharystii.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Maria KOT. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 60zł na kaplicę cmentarną. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Intencje modlitewne dla wspólnot Żywego Różańca: Za ojca świętego, od dar męstwa i roztropności w pełnieniu posługi piotrowej; O Boże błogosławieństwo w pracach remontowych naszych organów i za naszych Darczyńców.
 8. Różaniec za tydzień przed suma poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
 9. Wszytskim Ofiarodawcom serdecznie dizękuję za pamięć o potrzebach parafii.

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA ”B”- 2015-06-28

 

 1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Wakacje i urlopy to czas świadectwa  o Bogu i szansa, by poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.
 2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7. 00 i 18. 00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji Watykanu. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
 3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca  adoracjami od 17j. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek od godz. 7. 30.
 5. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 6. Zapowiedzi przedślubne drugie:

 

Paweł Piotr BYTNAR, s. Tadeusza i Lucyny ŁYKO, ur. 13. 03. 1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Sieteszy i Beata SZYLAR, c. Kazimierza i Elżbiety KRAUZ, ur. 9. 06. 1989r. w Rzeszowie, stanu wolnego, zam. w Markowej.

 

 1. Michał Józef ZĄBROŃ, s. Zygmunta i Krystyny KOCHMAŃSKIEJ, ur. 19. 03. 1990r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Gaci i Paulina Maria GŁĄB, c. Mieczysława i Marioli DRABIK, ur. 04. 06. 1993r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu z przeznaczeniem na remonty. Polećmy Bogu prosząc o Jego błogosławieństwo, aktualnie trwające prace przy naszych organach.

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-06-21

 

 1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
 4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników naszego Zespołu Szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8. 00. Przypominam o spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Stanisława KOŁOTYŁO z Lipnika. Pamiętajmy o niej przed Bożym miłosierdziem.
 6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

 

Paweł Piotr BYTNAR, s. Tadeusza i Lucyny ŁYKO, ur. 13. 03. 1986r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Sieteszy i Beata SZYLAR, c. Kazimierza i Elżbiety KRAUZ, ur. 9. 06. 1989r. w Rzeszowie, stanu wolnego, zam. w Markowej.

 

Michał Józef ZĄBROŃ, s. Zygmunta i Krystyny KOCHMAŃSKIEJ, ur. 19. 03. 1990r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Gaci i Paulina Maria GŁĄB, c. Mieczysława i Marioli DRABIK, ur. 04. 06. 1993r. w Przeworsku, stanu wolnego, z Sieteszy.

 

 1. Bóg zapłać za składane na tace czy na konto parafii ofiary. Za tydzień – trzynasta niedziela w ciągu roku i ostatnia niedziela miesiąca, z której ofiary składamy na przyszły remont kaplicy cmentarnej i aktualny- naszych organów.
 2. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z troską włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego głównego odpustu parafialnego. Za piękne kwiaty i ich ułożenie, ofiary na kwiaty; świadectwo wiary przy niesieniu baldachimu, feretronów i figur, czynny udział w liturgii słowa i Eucharystii; gimnazjalistom z klasy trzeciej za pomoc w porządkowaniu otoczenia świątyni; wielu osobom za dary na stół odpustowy i paniom przygotowującym posiłek dla kapłanów z dekanatu. Przy okazji chcę podziękować panom Sławkowi Szylarowi, Sławkowi Siupikowi, Wiesławowi Kot i Janowi Kochmańskiemu za pomoc sprzętową w niwelowaniu terenu wokół domu parafialnego.

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-06-14 ODPUST KU CZCI ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO

 

 1. Liturgia słowa przybliżyła nam tajemnice Królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.
 2. W sobotę Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.
 3. W poniedziałek wspominamy w liturgii bł. Jolantę, zaś we środę św. Brata Alberta.
 4. We czwartek nasza cotygodniowa adoracja pana Jezusa od 17j.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 17j- ministranci; piątek- schola  i KSM.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża NMP Niepokalanie Poczętej.
 7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do odpustu. Proszę kolejną grupę o posługę.
 8. W przyszłą niedzielę w godz. 10- 13j w Markowej będzie możliwość oddania krwi przed „strażakiem” w Markowej. Szczegóły na gazetce pod chórem.

 

 1. Sercem pełnym wdzięczności wielbimy dziś Boga, za wielką pomoc z nieba jakiej doświadczamy jako czciciele św. Antoniego z Padwy. Serce się raduje z każdego z Was obecnego na tej uroczystej Mszy św. w dzień głównego odpustu parafialnego. Chcę podziękować za wspólną modlitwę i jednocześnie do niej zachęcić, by systematycznie wraz ze wspólnotą co wtorek i w pierwszy wtorek miesiąca przy Źródełku wypraszać pomoc z nieba. Dziękuję pięknie Kaznodziei dnia dzisiejszego ks. Rafałowi Wojdyle pracującemu przy kościele św. Mikołaja w dawnym opactwie Benedyktyńskim w Jarosławiu za podjęty trud przepowiadania Słowa Ewangelii od dzisiejszego ranka. Wszystkim, którzy ofiarnie podjęli się niesienia feretronów, figur, różańca, baldachimu, ministrantom, scholi, panom organiście i kościelnemu. Obecnym wraz z nami kapłanom naszego dekanatu za posługę  w konfesjonale i modlitwę z nami. Wam Kochani za modlitwę, która na pewno wyda wielkie owoce. Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom, którzy pamiętają o ofiarach na trwający remont naszej świątyni i przygotowywany remont kaplicy cmentarnej.

 

Za chwilę dokonamy poświęcenia lilii św. Antoniego, po czym w uroczystej procesji  uwielbimy Jezusa, zaś po niej jak co roku oddamy cześć św. Antoniemu przez ucałowanie jego relikwii.

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-06-07

 

 1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Po sumie procesja eucharystyczna.
 2. W czwartek, w ostatni dzień „oktawy” Bożego Ciała. Po Mszy Św. błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Jezusem.
 3. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 4. Także w piątek wraz ze społecznością naszej szkoły o godz. 9j spotkamy się przy Źródełku na uroczystej Eucharystii. Serdecznie zapraszam wszystkich mających czas lub intencje.
 5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W najbliższą niedzielę nasz główny odpust parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego. Uroczysta suma tym razem o godz. 11. 30. Bardzo proszę, aby na procesję wziąć wszystkie figury i feretrony, zaś rodziców o przyjście z dziećmi.
 7. Dziękuję za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę i przygotowanie świątyni i jej otoczenia do odpustu. Mieszkańców rejonu V, o wykoszenie trawy na parkingach.
 8. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 17j- ministranci; wtorek – Akcja Katolicka; środa Grupa Biblijna; piątek o 17j- schola i KSM.
 9. Różaniec przed suma odpustową poprowadzi Róża św. Antoniego.
 10. Zapowiedzi przedślubne drugie:

 

 • Mateusz Przemysław WĘDRYCHOWICZ, s. Andrzeja i Janiny GOŁ, ur. 04. 06. 1987r. w Zakopanem, stanu wolnego, zam. w Krakowie i Ewelina BAR, c. Kazimierza i Teresy PŁACHTA, ur. 10. 06. 1988r w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Krakowie.
 • Piotr Krzysztof ZAJĄC, s. Mieczysława i Marii SZUMIERZ, ur. 03.03. 1989r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Siedleczce i Gabriela Maria ROŻEK, c. Marka i Jolanty Majewskiej, ur. 14. 09. 1991r w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Sieteszy.
 • Łukasz Maciej BEM, s. Stanisława i Bożeny STRZEPKA, ur. 18. 01. 1989r. w Łańcucie, stanu wolnego, zam. w Woli Dalszej i  Paulina Elżbieta PŁAZA, c. Jana i Danuty KUŹNIAR, ur. 08. 07. 1989r. w Łańcucie, stanu wolnego, zam. w Sieteszy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na przyszły remont naszej kaplicy cmentarnej.

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ „B”- 2015-05-31

 

 1. Uroczyście wyznajemy dziś wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 15j zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.
 3. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego, miejmy nadzieję, że pierwszy raz w tym roku, przy Źródełku. Rozpoczniemy różańcem biblijnym o 17j. Zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Antoniego z parafii i okolicy.
 4. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana popularnie Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7j i 11j. Po Sumie wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przez oktawę procesje wokół kościoła. Wszyscy wierni na mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do oddawania chwały Bogu, w tym także przez zaangażowanie się w zorganizowanie i przebieg procesji. Przygotujmy się do pięknego śpiewu biorąc z domu śpiewniki, do niesienia baldachimu, figur, feretronów. Na procesję we czwartek i oktawę zapraszamy dzieci do sypania kwiatów a  starsze w albach. O dopilnowanie dzieci w czasie procesji proszę dziewczęta należące do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca adoracjami od 17j. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych – w piątek od godz. 7. 30.
 2. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 17j ministranci; piątek o 17j schyl i KSM.
 3. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiarę 151zł na remont cmentarza. Proszę kolejną grupę.
 4. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Królowej Korony Polskiej.
 5. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

 

 • Mateusz Przemysław WĘDRYCHOWICZ, s. Andrzeja i Janiny GOŁ, ur. 04. 06. 1987r. w Zakopanem, stanu wolnego, zam. w Krakowie i Ewelina BAR, c. Kazimierza i Teresy PŁACHTA, ur. 10. 06. 1988r w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Krakowie.
 • Piotr Krzysztof ZAJĄC, s. Mieczysława i Marii SZUMIERZ, ur. 03.03. 1989r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Siedleczce i Gabriela Maria ROŻEK, c. Marka i Jolanty Majewskiej, ur. 14. 09. 1991r w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Sieteszy.
 • Łukasz Maciej BEM, s. Stanisława i Bożeny STRZEPKA, ur. 18. 01. 1989r. w Łańcucie, stanu wolnego, zam. w Białobrzegach i  Paulina Elżbieta PŁAZA, c. Jana i Danuty KUŹNIAR, ur. 08. 07. 1989r. w Łańcucie, stanu wolnego, zam. w Sieteszy.

 

 1. Bóg zapłać za pamięć i ofiarę z dzisiejszej niedzieli, na przyszły remont kaplicy cmentarnej.
 2. Przypominamy i nadal zapraszamy do wspólnego wyjazdu na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało. Wyjazd z parkingu głównego o 17j.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO „B”- 2015-05-24

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.
 2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.
 3. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
 4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7. 00 i 18j z majówką.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz.15.
 7. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku zaprosimy Pana Jezusa na zagumienną drogę od cmentarza do Ośrodka Zdrowia. Proszę o przygotowanie ołtarza pierwszego przy ogrodzeniu cmentarza od strony parkingu; ołtarza drugiego na przestrzeni między panem Tadeuszem Rudnickim a państwem Sitkami; ołtarza trzeciego na przecięciu drogi z procesji z drogą na Chodakówkę; zaś ołtarza czwartego obok kapliczki na miejscu pierwszego cmentarza przy Ośrodku Zdrowia. Już dziś proszę o należyte przygotowanie całęj trasy tej pięknej uroczystości.
 8. Zapowiedzi przedślubne drugie:

 

Paweł Dawid KOT, s. Ryszarda i Lucyny KLUZ, ur. 25. 03. 1988r. w Łańcucie, stanu

 

wolnego, zam. w Sieteszy i Joanna Czesława KLUZ, c. Zbigniewa i Barbary

 

CWYNAR, ur. 18. 07. 1991r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Markowej.

 

 1. Spotkania formacyjne: poniedziałek- o 17jministranci( przy okazji proszę rodziców, o szczerą zachętę do wierności ministranckim przyrzeczeniom i systematycznej cotygodniowej formacji i służby Chrystusowi przy ołtarzu); środa- klasa III gimn.oraz Grupa Biblijna; piątek- schola o 17j i KSM.
 2. Bóg zapłać za porządkowanie kościoła. Proszę kolejną grupę  o posługę.
 3. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Zwiastowania NMP.
 4. Pamiętajmy o darze serca, w ostatnią niedzielę miesiąca z przeznaczeniem na nasze inwestycje.
 5. Bóg zapłać Ofiarodawcom za troskę o parafię.
 6. KSM organizuje wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało do Rzeszowa. Zapisy w zakrystii.
 7.  

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO „B”- 2015-05-17

 

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15. 00.
 2. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 3. W sobotę wieczorem – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 4. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 17j ministranci; wtorek o 17j klasa I gimn. Zaś po Mszy św. kl. II gimn.; piątek o 17j schola i KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę na kaplicę cmentarną. Proszę kolejną grupę.
 7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Rodzicielki.
 8. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

 

 

 

Paweł Dawid KOT, s. Ryszarda i Lucyny KLUZ, ur. 25. 03. 1988r. w Łańcucie, stanu wolnego, zam. w Sieteszy i Joanna Czesława KLUZ, c. Zbigniewa i Barbary CWYNAR, ur. 18. 07. 1991r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Markowej.

 

 

 

 1. Bóg niech będzie nagrodą za kolejne ofiary składane na przyszły remont kaplicy cmentarnej.
 2.  Dziękuję serdecznie panu Januszowi Zającowi z rejonu II, za wykoszenie bocznego parkingu oraz otoczenia organistówki.
 3. Wszystkich miłych Gości i Sympatyków naszej parafialnej strony, zapraszamy na nowo do korzystania z nie, po małych "przeróbkach". Pozdrowienia od administratora strony dla wszystkich odwiedzających.
  1. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazali ostatniej niedzieli środki na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu dziękujemy za okazane serce. Przesłaliśmy na konto Caritas 1470 złotych.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA „B”- 2015-05-10

 

 1. Szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa ważna jest nasza miłość wzajemna i jedność.
 2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 3. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła. Adoracja od 17j.
 5. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski z uroczystościami w Strachocinie koło Sanoka.
 6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.
 7. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 17j ministranci; wtorek- Akcja Katolicka; środa- Grupa Biblijna; piątek- KSM.
 8. Różaniec we środę  poprowadzi Różą MB Fatimskiej a za tydzień przed sumą Róża MB Różańcowej.
 9. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 140 zł na kaplicę cmentarną. Proszę kolejną grupę o posługę.
 10. Serdeczne podziękowania za ofiary na przyszły remont kaplicy cmentarnej.
 11. Dziś zapowiadana tydzień temu kolekta na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”- 2015-03-22

 

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
 2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie młodzieży, która wybiera się na Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w Brzozowie.
 3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18j Zachęcamy wszystkich o wielkim i kochającym sercu, by rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcji. Prosimy o wypełnienie stosownej deklaracji wyłożonej na półeczce za ławkami. W środę pierwszą modlitwę odmówimy razem ze wspólnotą.
 4. W czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17.00.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej wg św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 6. Także w Niedzielę Palmową Gorzkie Żale odprawiać będziemy 2 godziny później- o 17j, a po nich Parafialna Droga Krzyżowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych pojedziemy Wielki Poniedziałek od 8j.
 8. Różaniec w Zwiastowanie poprowadzi Róża Zwiastowania, zaś w przyszłą niedzielę Róża MB Fatimskiej.
 9. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 110 zł na remont kaplicy. Proszę  kolejną grupę o posługę.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Maria MAJCHER, c. Jerzego i Marty FERENC, ur. 12.10.1990 r. w Przeworsku, stanu wolnego z Sieteszy i Roland Salwador FLOREK, s. Mariana  i Anny Bartman, ur. 05.04.1986 r. w Przeworsku, stanu wolnego, zam. w Jarosławiu, par. Chrystusa Króla. Zapowiedź pierwsza.
 11. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na ręce Rady Parafialnej lub na tacę z przeznaczeniem na remont kaplicy cmentarnej.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest już nowy numer MGN.
 13. Dziś Dzień Modlitw za Ukrainę. Pomagajmy modlitwą i materialnym wsparciem.

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”- 2015-03-15

 

 1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.
 2. W czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 17. 00.
 3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7. 00 i 18. 00.  Serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.
 4. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątek o godz.18. 00, o Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 15. 00.
 5. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w stolicach diecezji pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Także z naszej parafii jest organizowany wyjazd na Spotkanie Młodych. Zapraszamy.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:  Śp. Stefania KUŹMA z Chodakówki. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 7. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16. 30 ministranci; piątek o 15. 30 schola oraz KSM.
 8. Różaniec we czwartek poprowadzi Róża św. Józefa a za tydzień przed sumą poprowadzi Róża Św. Michała Archanioła.
 9. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę  o posługę.
 10. Bóg zapłać za ofiary kwartalne składane po domach oraz na remont kaplicy cmentarnej.
 11. Od jutra Msze św. wieczorne odprawiamy już o godzinie 18j.
 12. Pokornie prosimy Drogich naszemu sercu Parafian: wszyscy skorzystajmy z rozpoczynających się dziś Rekolekcji Wielkopostnych. Postarajmy się, by każdego dnia, kto tylko może, był na naukach. Prosimy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków w imię Chrystusowych słów: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 

Rekolekcje Wielkopostne 15- 18 marca 2015 w Sieteszy


 

NIEDZIELA                              15. 03. 2015

 

7. 00                           MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

9. 00                           MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

SŁOWO DO MŁODZIEŻY

 

11. 00                         MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

15. 00                         GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM

 

16. 00                         MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ/ KAPLICA

 

PONIEDZIAŁEK 16. 03. 2015

 

8. 00- 8.45                  NAUKA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ/ SALA GIMN.

 

9. 00- 10. 30               PROJEKCJA FILMU DLA SZKOŁY PODST./ SALE 3, 4, 6, 7

 

10. 30                         PRZERWA OBIADOWA/ PRZEJŚCIE DO KOŚCIOŁA

 

8. 00- 9. 30                 PROJEKCJA FILMU DLA GIMNAZJUM/ SALE 3, 4, 6, 7

 

9. 30- 10. 15               NAUKA DLA GIMNAZJUM/ SALA GIMN.

 

10. 15                         PRZERWA OBIADOWA/ PRZEJŚCIE DO KOŚCIOŁA

 

11. 30                         DROGA KRZYŻOWA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW

 

18. 00                         MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

WTOREK                                 17. 03. 2015

 

17. 00                         DROGA KRZYŻOWA

 

17. 30                         MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

NAUKA STANOWA DLA RODZICÓW

 

ŚRODA                                               18. 03. 2015

 

8. 00                           SPOWIEDŹ TYLKO DLA CHORYCH

 

9. 00                           MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA CHORYCH

 

18. 00                         MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

SPOWIEDŹ PARAFIALNA 21 MARCA / sobota w godz. 14- 16. 30

 
 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”- 2015-03-08

 

 

 

 1. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.
 2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwach polecajmy życie i powołania naszych mam, babć, sióstr i wszystkich kobiet a w życiu codziennym bądźmy wdzięczni za ich życie.
 3. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa od 16j i nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:  Gorzkich Żalach  w niedzielę o 15j oraz Drodze Krzyżowej w piątek o 17j a przez to pogłębienie swej wiary i przyjaźni z Bogiem.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek- o 16. 30 ministranci; środa- Grupa Biblijna; schola; piątek KSM.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 100zł na kaplicę. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB z Lourdes.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kaplicy cmentarnej.
 9. Już w najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy kilkudniowe rekolekcje wielkopostne. Trwać będą do środy włącznie. Skorzystajmy z tej okazji powrotu do pierwotnej gorliwości i umocnienia we wierze. Program rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kościoła, tablicach ogłoszeniowych, w sklepach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 10. Spowiedź rekolekcyjną zaplanowano na sobotę 21 marca od godz. 14. 00.  Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”- 2015-03-01

 

 

 

 1. Podziwiając dziś wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy na Uroczystą Nowennę do Św. Antoniego poprzedzoną różańcem biblijnym wraz z kazaniem katechizmowym. Początek o 16j.
 3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami od 16j. Posługa sakramentalna chorych w piątek od godz. 7. 30.
 5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.
 6. Mamy okazję nabyć paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.
 7. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Zostaną przyniesione do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnych Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej w piątek o 17. 00 oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.
 9. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16 ministranci; środa o 16j klasa II gimn., zaś po Mszy klasa I gimn.; schola; piątek- KSM.
 10. Bóg zapłać za troskę o czystość w kościele. Proszę kolejną grupę o posługę. Przydałoby się w tym tygodniu solidnie zagrabić otoczenie kościoła, zanim ruszy trawa.
 11. Intencje dla Wspólnot Żywego Różańca: O pokój na Ukrainie oraz o owoce Wielkiego Postu.
 12. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
 13. Dziękuję serdecznie za złożone ostatnio ofiary na remont kaplicy cmentarnej.
 14. Już dziś zapraszam na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w niedzielę 15 marca do środy 18 marca. Już od dziś módlmy się  w ich intencji. Spowiedź przed Wielkanocą 21 marca w sobotę od godz. 14j.

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”- 2015-02-22

 

 

 

 1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.
 2. We czwartek cotygodniowa adoracja Pana Jezusa od 16j.
 3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17j, zaś w niedzielę na 15a na Gorzkie Żale.
 4. Przypomnijmy sobie w tym miejscu przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:

 

 • wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. Żeby jednak wszyscy przez wspólne zachowanie pokuty złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, w które wierni powinni modlić się w sposób szczególny, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość;
 • w Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek;
 • Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia;
 • dla słusznej przyczyny ksiądz proboszcz może dyspensować od obowiązku zachowania pokuty lub wstrzemięźliwości od spożywania mięsa, albo dokonać zamiany tego obowiązku na inne uczynki pobożne. Trzeba się jednak zwrócić do niego w tej sprawie osobiście, telefonicznie lub przez Internet. Władze kościelne nie zwykły udzielać dyspensy na Środę Popielcową i Wielki Piątek. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

 

 1. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16j ministranci; środa o 16j schola oraz klasa II gimnazjum, po Mszy Grupa Biblijna; piątek KSM. Jest już nowy nr MGN.
 2. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 200 zł na kaplicę. Prosimy kolejną grupę o posługę.
 3. Różańcowi przed sumą za tydzień przewodniczy Róża NMP Niepokalanie Poczętej.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont  kaplicy cmentarnej z racji ostatniej niedzieli miesiąca.
 5. W najbliższy wtorek w łańcuckim kinie wyświetlany będzie film „ Karolina”. Serdecznie zachęcam Parafian do jego obejrzenia. To piękna produkcja przedstawiająca postać błog. Karoliny. Wyjazd we wtorek o 18j, cena 17zł z dojazdem. Chętnych zapraszam do zakrystii.

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-02-15

 

 

 

 1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Nie jest to tylko problem jakiejś grupy, ale całej wspólnoty naszej parafii. Zło ma wpływ na każdego z nas, i dobro też powinien czynić każdy. Przed ołtarzem Serca Jezusowego są wyłożone wydrukowane modlitwy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz mniejsze druczki Dzieła Modlitewnego Wsparcia Osoby Uzależnionej, które chcemy rozpocząć w tym roku od tego Wielkiego Postu. Życzę odwagi i otwartego serca.
 2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 3. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7j z udziałem uczniów naszej szkoły oraz o 17j. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Jemy tylko raz do syta, oraz dwa razy lekki posiłek. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 5. We czwartek od 16j zapraszamy na adorację Pana Jezusa.
 6. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o 17j po niej Msza św.
 7. W niedziele Wielkiego Postu w godzinie Miłosierdzia a więc o 15j – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału i zyskiwania odpustu zupełnego.
 8. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16j ministranci, we środę o 16j klasa III gimnazjum,  zaś w piątek KSM.

 

10.  Wczoraj w Kańczudze odbyły się zawody piłki halowej naszego dekanatu. Drużyna naszych ministrantów ze szkoły podstawowej zajęła I miejsce, zaś gimnazjalna IV. Serdecznie gratulujemy zespołom jak i trenerowi, ks. Markowi.

 

11.  Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejną grupę o posługę.

 

12.  Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża NMP Królowej Korony Polskiej.

 

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie oraz remont kaplicy cmentarnej.

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-02-08

 

 

 

 1. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą naszych chorych, osoby w podeszłym wieku i potrzebującym wsparcia sakramentu chorych. Msza św. połączona będzie z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Przypominam, że należy go przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Bardzo proszę o umożliwienie wspólnej modlitwy potrzebującym.
 2. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.
 3. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przez tych kilka dni jest możliwość, by się zastanowić nad możliwością ofiarowania swojej czasowej lub całkowitej abstynencji w intencji kogoś tonącego w zniewoleniu.
 4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej, zaś we środę Grupa Biblijna.
 5. Bóg zapłać panu kościelnemu Pawłowi za pokierowanie pracami przy rozbiórce dekoracji świątecznych oraz kilku( niestety) osobom z niemałego przecież rejonu III. Proszę kolejną grupę o posługę.
 6. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża Zwiastowania.
 7. Bóg zapłać za okazane serce oraz pamięć o ogrzewaniu świątyni oraz kaplicy na cmentarzu parafialnym.

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-02-01

 

 

 

 1. Czwarta niedziela  roku, wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby archidiecezji. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte i poświęcenie gromnic  o godz. 7.00 i 17.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, które ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata. Za tydzień tacę przeznaczymy na WSD w Przemyślu.
 3. We wtorek uroczysta Nowenna do św. Antoniego. Różanie biblijny już o 16j. Na Mszy św. błog. jabłek z okazji wspomnienia św. Błażeja, któremu powierzamy nasze gardłą.
 4. W czwartek na Mszy świętej – błogosławieństwo chleba, soli i wody ku czci św. Agaty.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z adoracjami od 16j. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy w piątek od godz. 8j.
 6. Sobotnia adoracja w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodziny. Z intencją o wyzwolenie i życie w wolności dzieci Bożych.
 7. Różaniec w Gromniczną o 17 poprowadzi Różą MB Gromnicznej, zaś w niedzielę MB Rodzicielki.
 8. Intencje dla wspólnot Żywego Różańca: O pokój na świecie i zakończenie walk na Ukrainie. O Boże błogosławieństwo w pracach przygotowawczych do remontu kaplicy cmentarnej.
 9. Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele. Prosimy kolejną grupę. We wtorek wiernych rejonu III proszę o rozebranie dekoracji świątecznych.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary z ostatniej niedzieli na remont kaplicy cmentarnej oraz kilka na ogrzewanie. Chcę poinformować, że zgodnie z  ofiarami złożonymi dotychczas przez 118 rodzin z Sieteszy, 17 z Lipnika i 14 z Chodakówki, co daje liczbę 141 ofiarodawców na ogrzewanie-  mamy jeszcze  około tysiąca złotych i pewnie będziemy zmuszeni pod koniec lutego ogrzewanie wyłączyć.
 11. Wielu z nas z bólem serca obserwuje wydarzenia na Ukrainie. Chrystus przyniósł na ziemię pokój, trzeba tylko zacząć żyć miłością. Politycy jednak wolą układy i nienawiść- najbardziej cierpią zawsze niewinni. Nie wolno nam trwać w bezczynności. Pamiętając o niewinnie zabijanych, cierpiących rodzinach i tysiącach dzieci, podejmijmy wielkodusznie nieustanną modlitwę o pokój. Do poszczególnych intencji całego tygodnia dodajemy wspomnianą o pokój- kwadrans przed Mszą św. Zaś w niedzielę dołączamy ją do różańca przed sumą. Tak wielu z nas mogłoby wziąć udział w Mszy na tygodniu… Proszę też o bezcenny dar komunii św., ofiarowywanie cierpień i wyrzeczeń.

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-01-25

 

 

 

 1. Dziś zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i składane ofiary.
 2. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.
 3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 4. We czwartek o 16j, cotygodniowa możliwość adoracji Pana Jezusa.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16 ministranci, po Mszy lektorzy; środa po Mszy III gimnazjum; piątek o 16 schola, po Mszy KSM.
 6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża MB Różańcowej.
 7. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę  na ogrzewanie. Proszę kolejną grupę  o posługę.
 8. Ogłoszenie społeczne: Dziś o 16. 00  Koncert Kolęd i Pastorałek w Strażaku.
 9. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na remont kaplicy cmentarnej oraz ogrzewanie kościoła.

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”- 2015-01-18

 

 

 

 1. Dziś – jak słyszeliśmy już we wprowadzeniu do liturgii – przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Uświadamia nam to obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
 2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.
 3. Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Spotkania formacyjne: poniedziałek: o 16j ministranci; środa: o 16j klasa II gimn, po Mszy I gimn; piątek: o 16j schola; po Mszy KSM
 5. Dziękuję za troskę o porządek w świątyni  i ofiarę 140zł na ogrzewanie.  Proszę kolejną grupę o posługę.
 6. Różaniec za tydzień przed sumą poprowadzi Róża św. Józefa
 7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim Ofiarodawcom, którzy pamiętają o ogrzewaniu kościoła i przygotowaniach do remontu kaplicy cmentarnej.
 8. Serdecznie zapraszamy dziś na 15a do naszej szkoły na parafialne kolędowanie i opłatek wszystkich wspólnot parafii.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO „B”- 2015-01-11

 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – jego pierwsza część  – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
 2. We czwartek zapraszamy na adorację od 16j.
 3. W sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata i pustelnika, który żył na przełomie III i IV wieku, oraz XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
 4. Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. Spotkania formacyjne: poniedziałek o 16j: ministranci i lektorzy; wtorek o 16j scholka oraz Akcja Katolicka; środa: Grupa Biblijna; piątek: KSM
 6. Bóg zapłać za troskę o porządek w kościele oraz ofiarę 120 zł na ogrzewanie. Proszę kolejną grupę o posługę.
 7. Różaniec za tydzień poprowadzi Róża młodzieży.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie, także z ostatniej niedzieli grudnia na remont oraz wpływające ofiary na remont kaplicy cmentarnej.
 9. Jako duszpasterze sieteskiej parafii, dziękujemy za otwarte drzwi domów oraz okazywane serce w czasie wizyty duszpasterskiej. Z różnych względów nie mogliśmy się spotkać w niektórych domach, toteż jeśli ktoś pragnie spotkać się z kapłanem na modlitwie i przyjąć błogosławieństwo, proszę o podejście do zakrystii i indywidualne umówienie się.
 10. W najbliższą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty na parafialny opłatek. Rozpoczynamy kolędowanie o 15j w naszej szkole.

 

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2015-01-04 „B”

 

 

 

 1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Bóg zapłać za ofiary , dziś wspomagamy WSD w Przemyślu.
 2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła – po każdej Mszy. Tacę przeznaczamy na misje.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.
 4. Bóg zapłać za troskę o kościół i ofiarę 100 zł na ogrzewanie. Proszę kolejną grupę o posługę.
 5. Intencje różańcowe: O pokój na świecie i zjednoczenie chrześcijan. O Boże błogosławieństwo w pracach przy remoncie kaplicy cmentarnej.
 6. Różańcowi za tydzień przed sumą, przewodniczyć będzie Róża Dziecięca.
 7. Bóg zapłać za pierwsze ofiary składane na remont naszej kaplicy cmentarnej.
 8. Trwa wizyta duszpasterska, a jutro od 8j. Dziękujemy za otwarte drzwi i Wasze serca Drodzy Parafianie.
 9. Dzieci, które chodziły na roraty proszę o przyjście w Trzech Króli na Mszę o 11j. Zaśpiewamy Panu Bogu w darze, naszą piosenkę.
 10. Mamy dziś okazję modlić się wraz z ks. Diakonem Łukaszem, który jako przedstawiciel wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, dziękuje za pomoc duchową i materialną świadczoną przez naszą parafię.
 11. Od wielu lat cześć za nas jest mocno zaangażowana w modlitwę o powołania i za powołanych we wspólnocie Dzieła Pomocy Powołaniom im. Błog. Ks. Balickiego. Zachęcam serdecznie do włączenia się w ten łańcuch modlitwy nowych osób.

 

 

 

Copyright © 2015 Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy.